Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 19.10.2018

pretežno jasno
Popoldne bo na Primorskem pretežno jasno, pihala bo šibka burja. Drugod bo delno jasno z zmerno oblačnostjo, predvsem v severni Sloveniji občasno pretežno oblačno. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 21, na Primorskem do 24 °C.
10°C | 21°C
sobota, 20.10.2018
8°C | 20°C
nedelja, 21.10.2018
9°C | 12°C
ponedeljek, 22.10.2018
4°C | 15°C
torek, 23.10.2018
4°C | 15°C
Opozorila
Petek, 19.10.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
21°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Uradno odprtje obnovljenega mostu v Znojilah ......


OBČINSKE

| |
02.10.2017      00:00
A A

Uradno odprtje obnovljenega mostu v Znojilah na KrkiDeli:
Izvedba projekta rekonstrukcija mostu v Znojilah pri Krki je bila nujna zaradi dotrajanosti obstoječega kamnitega prepusta, ki je bil že močno razpokan in posledično je bila njegova nosilnost zelo vprašljiva. Podjetje Mapri d.o.o. iz Ljubljane je delo opravilo korektno in pravočasno, kar je v svojem nagovoru poudaril tudi župan Občine Ivančna Gorica, Dušan Strnad.
Predstavnik krajanov Franc Koželj, se je na uradnem odprtju v petek, 29. septembra 2017, zahvalil Občini Ivančna Gorica, da je prisluhnila pobudi in podprla izgradnjo novega mostu. Zahvalil se je tudi lastnikom zemljišč za njihovo razumevanje, da je delo potekalo nemoteno. Zaključil je z upanjem, da bo novi most služil vsaj toliko časa kot stari, ki so ga davni predniki zgradili udarniško.
Po besedah župana Dušana Strnada že številčna prisotnost na otvoritvi potrjuje, da so domačini veseli nove pridobitve. Po prvih odzivih je vidno, da je bila izgradnja nujno potrebna, kajti brez nove infrastrukture je težko govoriti o razvoju kraja, krajevne skupnosti in občine. Tudi sam je besedo zahvale izrekel krajanom in občinskem svetniku Francu Koželju, ki je dobesedno bdel na gradnjo. Kot je še dodal bo krška krajevna skupnost že v kratkem deležna nove investicije, saj se bo začela dolgo pričakovana rekonstrukcija ceste med Krko in Gradičkom. »Vse to bo krško dolino naredilo še lepšo. Lahko smo ponosni, da jo imamo in zavezani, da ohranimo te lepote«, je še dodal Strnad.
V nadaljevanju sta zbrane nagovorila še predsednik KS Krka Roman Mestnik in predstavnik izvajalskega podjetja Mapri d.o.o. Primož Petrič.

Most je blagoslovil novi krški župnik Dejan Pavlin, po končanih nagovorih pa so ga s prerezom traku predali svojemu namenu. Program so obogatili člani krškega kvarteta.

Fotogalerija >>


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Ivančna Gorica? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!