Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 22.11.2018

oblačno
Ponoči bo oblačno, zlasti ponekod na severu bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do 3, na Primorskem do 9 °C.
4°C | 6°C
petek, 23.11.2018
6°C | 7°C
sobota, 24.11.2018
6°C | 7°C
nedelja, 25.11.2018
7°C | 9°C
ponedeljek, 26.11.2018
5°C | 5°C
Opozorila
Sreda, 21.11.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
6°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Učenci iz občine Markt-Hirschaid na izmenjavi ......


OBČINSKE

| |
04.10.2018      00:00
A A

Učenci iz občine Markt-Hirschaid na izmenjavi v šentviški šoliDeli:
Minuli teden so se učenci partnerske šole Grund- und Mittelschule Hirschaid mudili na izmenjavi v Šentvidu pri Stični. Štirinajst učencev v spremstvu dveh učiteljev je spoznavalo šolo v Šentvidu ter uživalo v odkrivanju zanimivih krajev v bližnji in daljni okolici. OŠ Ferda Vesela je v izmenjavi sodelovala z devetošolci, ki obiskujejo izbirni predmet nemščina.
Nemški učenci so že prvi dan prihoda skupaj z učenci in vodstvom OŠ Ferda Vesela odkrivali lepote občine Ivančna Gorica, saj so si poleg Šentvida ogledali tudi Muzej na prostem, Jurčičevo domačijo na Muljavi ter odkrivali podzemne lepote Krške jame. Prijetno druženje so nato nadaljevali v Lavričevi koči na Gradišču.
Dnevi izmenjave so nato minevali v izvajanju različnih aktivnosti, ki spodbujajo k spoznavanju različnih držav, kultur, jezikov in navad, kar je tudi bistvo izmenjav, ki jih podpira EU. Skupino učencev je tako pot vodila tudi v naše glavno mesto Ljubljana, zadnje dni pa so učenci preživeli v spoznavanju Postojnske jame in slovenskega Mediterana s Piranom, Izolo, Portorožem in Koprom. Prijetno druženje ob resnično lepem in toplem vremenu je prehitro minilo, saj so se prijatelji iz Hirschaida v petek že poslovili od svojih gostiteljev a sklenili, da se v prihodnje gotovo zopet snidejo.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Ivančna Gorica? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!