Logo MojaObčina.si
DANES
3°C
0°C
JUTRI
2°C
-3°C
856

Tradicionalni 11. Sobraški pohod po zasneženi poti

Po dolgih koronskih letih smo se zopet vrnili. Na zasneženo nedeljo smo se ponovno podali na to našo pohodno pot. Zbor je bil od deveti uri pred gasilskim domom Sobrače. Tako, kot so poplesavale snežinke, so dobrovoljno priplesali tudi naši zvesti pohodniki (našteli smo jih kar 150). Odpravili smo se proti Čagoški kapelici do Bukovice, ter naprej do najvišje točke - FELIČ VRH. Ker se je vreme poigralo tudi na cestah smo bili primorani našo postojanko prestaviti na nižjo točko v vasi Javorje. To ni nikogar zmotilo, saj smo pohodnike pričakali s polnimi mizami naših tradicionalnih ocvirkovih potic in toplih napitkov. 

Vsi zadovoljni smo se odpravili še po zadnjih kilometrih poti čez Vrata, Višnji Grm in v dolino na cilj. Na cilju je dišalo po dobri hrani in pijači. Kljub nagajivemu vremenu smo se vsi zadovoljni z lepimi spomini, polnimi želodčki in unikatno majico poslovili, vendar samo do naslednjega leta. 

Bilo je kratko, sladko in sneženo. Lep pohodniški pozdrav do naslednjič.

KS Sobrače; Foto: KS Sobrače in Janez Golf

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi