Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.09.2018

oblačno
Danes bo oblačno, dež se bo od severa in zahoda dopoldne razširil nad vso Slovenijo. Predvsem na Primorskem bodo možne posamezne nevihte. Prehodno bo zapihal severovzhodnik, ob morju pa bo še pihal jugo. Popoldne bo dež od severovzhoda počasi slabel, okoli poldneva bo na Primorskem začela pihati zmerna burja. Hladilo se bo, popoldanske temperature bodo le od 10 do 13, ob morju okoli 18 °C.
16°C | 18°C
nedelja, 21.09.2018
14°C | 30°C
ponedeljek, 23.09.2018
11°C | 25°C
torek, 24.09.2018
13°C | 19°C
sreda, 25.09.2018
4°C | 16°C
Opozorila
Sobota, 22.9.2018 ob 8h
Danes dopoldne bodo predvsem na Gorenjskem, severnem Primorskem in deloma v osrednji Sloveniji možni krajevni nalivi, zaradi katerih pričakujemo močnejši porast hudourniških vodotokov.
16°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Sodeluj na nagradnem natečaju za najboljšo ......


OBČINSKE

| |
20.09.2017      00:00
A A

Sodeluj na nagradnem natečaju za najboljšo fotografijo Prijetno domače - občina Ivančna Gorica in osvoji nagradoDeli:
Občina Ivančna Gorica in Zavod Prijetno domače želita obogatiti arhiv fotografij, ki ga uporabljata za promocijske namene in hkrati spodbuditi prebivalce, da bi pripomogli h kvalitetnejšemu prikazu občine. Zato vabimo k sodelovanju vse ljubiteljske in profesionalne fotografe z območja občine Ivančna Gorica, ki so skozi fotografski objektiv pripravljeni osvetliti posebnosti in lepote naših krajev. Avtorji fotografij lahko v nagradnem natečaju sodelujejo izključno le kot fizične osebe.
Pošljite nam fotografije, ki niso starejše od 5 let in ki odražajo naslednjo tematiko:

1. SKLOP - naravna, kulturna in arhitekturna dediščina naših krajev in občine;
2. SKLOP - športne, kulturne in druge dejavnosti, dogodki, utrip, delo in življenje prebivalcev;
3. SKLOP - kreativen prikaz kulinaričnih posebnosti.


Pri fotografiranju javnih prireditev in motivov, ki vključujejo osebe, je avtor dolžan v celoti upoštevati pravna določila glede fotografiranja oseb, še posebej otrok. Fotografije, ki omogočajo enostavno in natančno prepoznavo upodobljenega posameznika, morajo biti obvezno opremljene z vnaprej pridobljeno osebno privolitvijo upodobljenega posameznika oz. njegovih staršev ali skrbnikov – soglasjem za objavo fotografije, ki je priloženo v dokumentaciji natečaja. Tovrstne fotografije brez soglasja ne bodo sprejete.

Fotografije opremite s podatki o avtorju (ime, priimek, naslov, elektronski naslov, telefonska številka) in sami fotografiji. Fotografijam obvezno priložite podpisan Obrazec za prijavo na nagradni natečaj, s katerim avtorji podeljujete materialne avtorske pravice Občini Ivančna Gorica in Zavodu Prijetno domače v celoti, s čimer jima je zagotovljena možnost nadaljnje uporabe fotografij v promocijske namene. Fotografije brez soglasja ne bodo sprejete. Ustrezno opremljene fotografije bodo po potrebi nemudoma dane v uporabo naročniku, že v času pred zaključkom natečaja.

Fotografijo z ustreznimi podatki nam pošljite na elektronski naslov: turizem@ivancna-gorica.si. Prosimo, da pri tem upoštevate ureditev posameznih fotografij v mape, označene z imenom in priimkom avtorja. Fotografije lahko avtorji dostavijo tudi na prenosnih medijih osebno v pisarno Zavoda prijetno domače, Sokolska ulica 5, 1295 Ivančna Gorica. V izbor bodo uvrščene le fotografije z izvorno ločljivostjo vsaj 3000 x 2000 in največ 7360 x 4912 svetlobnih točk (pixlov) v standardni barvni paleti RGB in jpg formatu. Velikost fotografije naj ne presega 5MB brez stiskanja datoteke, fotografije z vodnim žigom ne bodo sprejete.

Vsak avtor lahko pošlje do 12 fotografij iz vsakega sklopa, ki jih bo pregledala komisija in izbrala 3 najboljše ter jih ustrezno nagradila. V komisiji bo prisoten vsaj eden strokovni sodelavec s področja fotografije, ocenjevanje pa bo potekalo anonimno, brez navedbe avtorjev. Odločitev komisije je dokončna.

Avtor najboljše ocenjene fotografije bo prejel bon za nakup fotografske opreme v vrednosti 300€, drugo uvrščeni v vrednosti 150€, tretji pa v vrednosti 50€. Privlačno praktično nagrado prejme tudi avtor najlepše serije fotografij iz posameznega sklopa. Akontacijo dohodnine od dobitka plača podeljevalec nagrade. Višina nagrade in akontacija se dobitniku nagrade vštevata v letno odmero dohodnine.

Na natečaju ne smejo sodelovati osebe, ki so zaposlene pri naročniku nagradnega natečaja, člani strokovne žirije ter ožji družinski člani navedenih oseb.

Natečaj je odprt z dnevom objave v občinskem glasilu Klasje in spletni strani Občine Ivančna Gorica in traja do 28. februarja 2018. Rezultati natečaja bodo predvidoma znani do sredine meseca marca, ko bo razpisan drugi, pomladno-poletni fotografski natečaj. Zmagovalne fotografije oz. avtorji bodo objavljeni na spletni strani občine Ivančna Gorica ter v občinskem glasilu Klasje, posamezniki pa bodo obveščeni tudi osebno oz. preko elektronske pošte. Kjer to dopušča način objave, bodo objavljenim fotografijam dodani podatki o fotografiji ter ime in priimek avtorja. Ob zaključku natečaja je predvidena tudi razstava fotografij pridobljenih znotraj natečaja.

Naročnik lahko spremeni ta pravila, če to zahtevajo vzroki tehnične ali komercialne narave ali vzroki na strani javnosti. Morebitne spremembe pravil bodo pravočasno objavljene na spletni strani občine Ivančna Gorica.

Dodatne informacije o natečaju:

Zavod prijetno domače, T: 01/781-21-28, E: turizem@ivancna-gorica.si

Vsebina:
Obrazec za prijavo na nagradni fotografski natečaj (.docx 31KB)
Soglasje za objavo fotografije (.docx 22KB)0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Ivančna Gorica? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Ivančna Gorica
Občina Ivančna Gorica
SOKOLSKA ULICA 8
Tel:
Koledar dogodkov Preglej vse
September 22 23 24 25 26 27 28 29 30 1
23.09.2018 | Šport
DRŽAVNO PRVENSTVO V MOTOKROSU
29.09.2018 | Družabni dogodki
Aviratek 2018
22.09.2018 | Šport
3. krog NLB lige: RK SVIŠ - RD Loka
23.09.2018 | Šport
DRŽAVNO PRVENSTVO V MOTOKROSU
29.09.2018 | Družabni dogodki
Aviratek 2018

Bodite prvi pri oddaji mnenja.