Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.09.2018

delno oblačno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, pihala bo večinoma šibka burja. Drugod bo delno jasno z občasno povečano oblačnostjo, ki jo bo več v vzhodnih krajih. Pihal bo veter vzhodnih smeri, na Primorskem večinoma šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 16, na Primorskem do 20 °C.
6°C | 15°C
sreda, 26.09.2018
3°C | 17°C
četrtek, 27.09.2018
3°C | 21°C
petek, 28.09.2018
6°C | 22°C
sobota, 29.09.2018
9°C | 19°C
Opozorila
Torek, 25.9.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
15°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Slavnostna podelitev listin Gasilske zveze ......


OBČINSKE

| |
15.01.2018      00:00
A A

Slavnostna podelitev listin Gasilske zveze SlovenijeDeli:
Na Brdu pri Kranju je, 9. januarja 2018, Gasilska zveza Slovenije pripravila slovesno podelitev listin o napredovanjih v čine visoki gasilski častnik, višji gasilski častnik in gasilski častnik. Med prejemniki so bili tudi člani Gasilske zveze Ivančna Gorica.

Od leve proti desni stojijo: Lovro Markovič, Slavko Zaletelj, Miha Masle, Rafael Radelj, Neža Strmole, Rok Oven, Primož Skubic in Lojze Ljubič.
V minulem letu se je, prvič po novih učnih programih, usposobilo preko 2700 prostovoljnih gasilcev. Na novo je v gasilskih vrstah 138 gasilskih častnikov, 26 višjih gasilskih častnikov in 5 visokih gasilskih častnikov. Vsem kandidatom, ki so bili v čine imenovani na podlagi opravljenih tečajev v letu 2017, sta Janko Cerkvenik in Franci Petek, v. d. predsednika in poveljnik Gasilske zveze Slovenije, slovesno izročila listine.

Čin gasilski častnik so pridobili Primož Skubic, PGD Stična ter Rafael Radelj in Miha Masle, oba PGD Ivančna Gorica. Tečaj za gasilskega častnika, katerega namen je usposobiti tečajnike za vodenje gasilskih enot na intervenciji, so opravljali na nivoju Regije Ljubljana II. Poleg njih je bilo na tečaju še 26 tečajnikov z ostalih GZ naše regije: Kočevje, Grosuplje, Ribnica, Dobrepolje in Loški Potok. Usposabljanje je trajalo 98 ur, od tega 63 ur teoretičnih predavanj in 35 ur praktičnih vaj. Za uspešno dokončanje programa pa je bilo potrebno uspešno zagovarjati operativno taktično nalogo ter zaključni izpit pred komisijo Gasilske zveze Slovenije.
V čin višji gasilski častnik, ki je tudi najvišji čin, ki ga z rednim usposabljanjem kot prostovoljni gasilec lahko dosežeš, pa sta bila imenovana Neža Strmole in Rok Oven iz PGD Stična. Tečaj, namenjen usposabljanju za člane višjih poveljstev, sta opravljala na nivoju Gasilske zveze Slovenije, skupaj s 26 tečajniki s celotne Slovenije: s Celjske, Dolenjske, Gorenjske, Koroške, Mariborske, Podravske, Pomurske, Savinjsko Šaleške regije ter regije Ljubljana I in II. Kot vstopnico za na tečaj pa je bilo potrebno najprej opraviti sprejemno testiranje, na katerem je bilo 200 kandidatov. Celoten obseg usposabljanja je sestavljalo 53 ur teoretičnih predavanj ter 26 ur praktičnih vaj, zaključilo pa se je prav tako z zagovori in zaključnimi izpiti pred komisijo Gasilske zveze Slovenije.

Vse prejemnike so spremljali Slavko Zaletelj, poveljnik GZ Ivančna Gorica ter Lojze Ljubič in Lovro Markovič, častni predsednik in poveljnik GZ Ivančna Gorica.

Za slovesno in prijetno vzdušje pa so z vrhunsko izpeljanimi glasbenimi točkami poskrbele Tina Žerovnik, Maja Drčar in Eva Kovačič, ki prav tako prihajajo iz občine Ivančna Gorica.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Ivančna Gorica? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Ivančna Gorica
Občina Ivančna Gorica
SOKOLSKA ULICA 8
Tel:
Koledar dogodkov Preglej vse
September 25 26 27 28 29 30 1 2 3 4
25.09.2018
Danes ni dogodkov.
26.09.2018 | Šport
Plesne delavnice
29.09.2018 | Družabni dogodki
Aviratek 2018
26.09.2018 | Šport
Plesne delavnice
29.09.2018 | Družabni dogodki
Aviratek 2018

Bodite prvi pri oddaji mnenja.