Logo MojaObčina.si

Ivančna Gorica

DANES
25°C
14°C
JUTRI
28°C
12°C
Deli
2486

SKLEP o podrobnejši opredelitvi načina, pogojev dostopa in izjem določenih v Odloku o začasni splošni prepovedi gibanja in zbiranja ljudi na javnih mestih in površinah v Republiki Sloveniji za območje Občine Ivančna Gorica

Na podlagi četrtega odstavka 3. člena ter tretjega in četrtega odstavka 4. člena Odloka o začasni splošni prepovedi gibanja in zbiranja ljudi na javnih mestih in površinah v Republiki Sloveniji ter prepovedi gibanja izven občin (Uradni list RS, št. 38/20) in 30. člena Statuta Občine Ivančna Gorica (uradni list RS, št. 91/15-UPB) župan Občine Ivančna Gorica sprejme

SKLEP
o podrobnejši opredelitvi načina, pogojev dostopa in izjem določenih v Odloku o začasni splošni prepovedi gibanja in zbiranja ljudi na javnih mestih in površinah v Republiki Sloveniji za območje Občine Ivančna Gorica


I.

(1) S tem sklepom se zaradi zajezitve in obvladovanja epidemije na območju Občine Ivančna Gorica (v nadaljevanju Občina) prepovedujejo naslednji dostopi do javnih površin in javnih krajev:

1. Odseki cest, ki vodijo do javnih površin, kjer se predvideva zbiranje ljudi:
a) Lokalna cesta (LC) 138041 Muljava – Zavrtače.
b) Lokalna cesta (LC) 138071 Iv. Gorica - Stična - Obolno - Gozd Reka.
c) Lokalna cesta (LC) 138081 Peščenik - Zavrtače - Malo Hudo.
d) Lokalna cesta (LC) 138061 Višnja Gora – Žabjek.
e) Javna pot (JP) 638501 Kosca – Groznik.
f) Lokalna cesta (LC) 138241 Krka – Gradiček.
g) Javna pot (JP) 638151 Šentvid pri Stični - Petrušnja vas – Strmec.
(2) Gibanje in dostop je ne glede na določbe prejšnjega odstavka dovoljeno za intervencijska vozila, stanovalce naselja, do katerega vodijo odseki cest ter za opravljanje gospodarskih in kmetijskih dejavnosti.

(3) Dostopi do javnih površin oziroma javnih krajev iz tega člena se opremijo z obvestili o načinu in pogojih dostopa do javnih površin oziroma javnih krajev ter prepovedmi.

II.

(1) Nadzor nad izvajanjem Odloka o začasni splošni prepovedi gibanja in zbiranja ljudi na javnih mestih in površinah v Republiki Sloveniji ter prepovedi gibanja izven občin (Uradni list RS, št. 38/20, v nadaljevanju Odlok) in tega sklepa izvajajo tudi pooblaščeni pripadniki Civilne zaščite Občine Ivančna Gorica.

(2) Nadzor iz prejšnjega odstavka se bo poostreno izvajal na območju živilskih trgovin, trgovin s hrano za male živali, lekarno, kmetijskimi trgovinami in pekarnami.

III.

Prepovedi iz tega sklepa veljajo do prenehanja razlogov zanje, skladno z sedmim členom Odloka.

IV.

Ta sklep začne veljati 1. aprila 2020.

Številka: 007-0005/2020-1
Datum: 31. marca 2019

Občina Ivančna Gorica
župan
Dušan Strnad

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi