Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.07.2018

jasno
Popoldne bo povečini sončno. Ponekod bo pihal severozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 27 do 32 °C.
16°C | 31°C
četrtek, 19.07.2018
15°C | 31°C
petek, 20.07.2018
16°C | 30°C
sobota, 21.07.2018
17°C | 28°C
nedelja, 22.07.2018
17°C | 25°C
Opozorila
Sreda, 18.7.2018 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
31°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Šentviška šola gostila učence iz pobratene ......


OBČINSKE

| |
02.10.2017      00:00
A A

Šentviška šola gostila učence iz pobratene občine HirschaidDeli:
Osnovna šola Ferda Vesela Šentvid pri Stični je minuli teden gostila učence iz partnerske šole iz Hirschaida. V mednarodni izmenjavi je tokrat sodelovalo 12 učencev iz šole Grund- und Mittelschule Hirschaid, ki so našo občino obiskali pod vodstvom njihovih profesorjev.
Učenci so v nekaj dneh dodobra spoznali Šentvid pri Stični in tamkajšnjo Osnovno šolo Ferda Vesela, turistične znamenitosti občine Ivančna Gorica in glavnega mesta Ljubljana ter tudi delček prelepe slovenske obale. V ponedeljek, 25. septembra, so si poleg Krke in Krške jame ter Lavričeve koče na Gradišču, ogledali še muzej Josipa Jurčiča na Muljavi. Na vodenem ogledu rojstne hiše pisatelja Jurčiča je zbrane pozdravil tudi podžupan Občine Ivančna Gorica, Tomaž Smole. Slednji je v nagovoru še posebej predstavil dobro sodelovanje občin Ivančna Gorica in Hirschaid ter poudaril njihovo pomembno vlogo v nadaljnjem povezovanju tako na področju izobraževanja, kot ostalih področjih sodelovanja med občinama. Ob zaključku je učencem in njihovim mentorjem še zaželel prijetno in domače bivanje v naši občini.
Torkov dan je za učence minil v znamenju večjezičnosti, saj 26. septembra obeležujemo evropski dan jezikov. V popoldanskih urah pa so se podali proti glavnem mestu, kjer so si ogledali Ljubljano ter se z vzpenjačo popeljali na ljubljanski grad. Zadnje dni so si ogledali še Postojnsko jamo ter se sprehodili po slovenski obali, najbolj pogumni pa so celo skočili v morje.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Ivančna Gorica? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!