Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 19.10.2018

pretežno jasno
Popoldne bo na Primorskem pretežno jasno, pihala bo šibka burja. Drugod bo delno jasno z zmerno oblačnostjo. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 21, na Primorskem do 24 °C.
10°C | 21°C
sobota, 20.10.2018
8°C | 20°C
nedelja, 21.10.2018
9°C | 12°C
ponedeljek, 22.10.2018
4°C | 15°C
torek, 23.10.2018
4°C | 15°C
Opozorila
Petek, 19.10.2018 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
21°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Se vidimo na Vseslovenskem sejmu na ......


OBČINSKE

| |
13.10.2017      00:00
A A

Se vidimo na Vseslovenskem sejmu na DolenjskemDeli:
Ta konec tedna bo naša občina načrtno postala zelo zaželena in obiskana destinacija za mnoge Slovence. Od petka do nedelje bo namreč na posestvu Gostilne pri Japu potekal Vseslovenski sejem na Dolenjskem, ki ga organizirata Rado Mulej in Joško Kepa. Dogodek je podprla tudi Občina Ivančna Gorica.
Vseslovenski sejem je zaradi same razgibanosti lokacije edini te vrste v Sloveniji. Naj spomnimo, da organizatorji obujajo tradicijo iz leta 1140, ko je imel Šentvid pri Stični kar tri sejme letno. Kljub temu, da je leta 1360 avstrijski vojvoda Rudolf Habsburški sejme prepovedal in da je leta 1478 cesar izdal nekakšen patent, s katerim je Šentvidu odvzel vse tri sejme, se Šentvidčani niso dali in so se sejmi v kraju odvijali vse do druge svetovne vojne. Sejem bo zelo prijazen družinam, saj bo vsak dan od 14.00 do 17.00 v celoti poskrbljeno za naše najmlajše s šolanimi in priznanimi animatorji ob otroških igralih, med igralno animacijo bodo otroci lahko spoznavali tudi živali, jahali konje ...

Še danes velja, da je sejmišče okolje za predstavitev novosti in izmenjavo koristnih informacij ter priložnost za mreženje obrtnikov, podjetnikov in končnih uporabnikov. Sejem je vsesplošni sejem in zajema širok spekter vseh dejavnosti, med katere sodi kmetijstvo, mehanizacija, domača obrt, motociklizem, kolesarstvo, vse za dom in šport, vse za poroko, obrt, gradbeništvo, avtomobilizem, turizem, predstavitev občin, društva, trgovina in prosti čas. Na sejmu se bo predstavilo 252 podjetij in obrtnikov, obiskovalci bodo imeli priložnost spoznati in si ogledati novosti v ponudbi ivanških podjetij.

Sejem je za obiskovalce brezplačen, tako parkirišče kot vstop, organizator je poskrbel tudi za brezplačen prevoz z vlakom (v obe smeri) na izrednih linijah, iz Ljubljane in Novega mesta. Prav tako bo organiziran brezplačni avtobusni prevoz od železniške postaje Radohova vas do sejmišča in nazaj. Čez cel dan in večer bo v prireditvenem prostoru (600 m2) pester program glasbe v živo, s priznanimi slovenskimi glasbeniki kot so Modrijani, ansambel Smeh, Veseli Dolenjci, ansambel Nalet, ansambel Pogum, Mambo Kings, Ines Erbus in še mnogi drugi. Celoten program dogodka lahko preverite na spletni strani organizatorja vseslovenskisejem.si.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Ivančna Gorica? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!