Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 22.10.2018

delno oblačno
Ponoči bo na Primorskem pretežno jasno, pihala bo zmerna burja. Drugod v notranjosti države bo večinoma oblačno, predvsem v jugovzhodnih krajih bo občasno še možen rahel dež. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, ob morju okoli 10, v Gornjesavski dolini okoli 0 °C.
5°C | 14°C
torek, 23.10.2018
6°C | 15°C
sreda, 24.10.2018
7°C | 21°C
četrtek, 25.10.2018
7°C | 14°C
Opozorila
Nedelja, 21.10.2018 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
14°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Register nastanitvenih obratov


OBČINSKE

| |
05.09.2017      00:00
A A

Register nastanitvenih obratovDeli:
AJPES bo s 1. 12. 2017 vzpostavil Register nastanitvenih obratov (RNO) in omogočil poročanje podatkov o gostih in prenočitvah v nastanitvenih obratih preko aplikacije eTurizem.
Zavezanci za vpis nastanitvenega obrata v register so gostinci (pravne osebe in podjetniki), sobodajalci, nosilci dopolnilne dejavnosti na kmetiji in upravljavci marin, ki gostom nudijo nastanitev v nastanitvenem obratu. Za nastanitvene obrate se štejejo:
  • gostinski obrati, ki gostom nudijo nastanitev (hoteli, moteli, penzioni, prenočišča, gostišča, hotelska in apartmajska naselja, planinski in drugi domovi ter kampi),
  • prostori za goste pri sobodajalcih,
  • kmetije (nosilci dopolnilne dejavnosti na kmetiji), ki gostom nudijo nastanitev in marine.
Predlog za vpis nastanitvenega obrata, spremembe podatkov nastanitvenega obrata ali izbris nastanitvenega obrata iz registra morajo posredovati zavezanci oz. zakoniti zastopniki, vpisani v Poslovni register Slovenije ali s strani zavezanca (oz. zakonitega zastopnika) pooblaščene osebe.

Rok za vpis je tri mesece od vzpostavitve registra, t.j. najkasneje do 28. februarja 2018, tudi poročanje po starem sistemu od 1. marca 2018 naprej ne bo več mogoče.

Poročanje o gostih in prenočitvah bo potekalo s pomočjo spletne AJPES-ove aplikacije eTurizem, ki nadomešča dosedanje ločeno poročanje Policiji, Statističnemu uradu RS in občinam. Izvajalci nastanitvene dejavnosti bodo morali dnevno poročati podatke o gostih in prenočitvah (najpozneje v 12 urah po prihodu gosta) ter mesečno poročati statistične podatke za pretekli mesec.

Več o tem >>


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Ivančna Gorica? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!