Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 19.09.2018

pretežno jasno
Popoldne bo povečini sončno. Predvsem v severni in zahodni Sloveniji bodo nastale posamezne plohe ali nevihte. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 29 °C.
15°C | 28°C
četrtek, 20.09.2018
15°C | 28°C
petek, 21.09.2018
14°C | 30°C
sobota, 22.09.2018
14°C | 21°C
nedelja, 23.09.2018
11°C | 20°C
Opozorila
Sreda, 19.9.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
28°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Prvi brevet zahtevnejše stopnje – Dolenjski ......


OBČINSKE

| |
24.08.2017      00:00
A A

Prvi brevet zahtevnejše stopnje – Dolenjski ekstremisDeli:
Ob bok že dobro uveljavljenemu Cvičkovemu brevetu, ki je potekal v pomladnem času, sta organizatorja Zavod Prijetno domače in kolesarski klub Randonneurs Slovenija letos prvič organizirala brevet Dolenjski ekstrémis. Tudi tokrat so se kolesarji na pot pognali iz središča Ivančne Gorice in po dobrih 200km brevet tam tudi zaključili.
Kljub slabši vremenski napovedi se je breveta udeležilo 11 kolesarjev, ki so se kmalu po 7. uri odpravili na pot od Ivančne Gorice preko Šmartna pri Litiji do Šentruperta, Lisce (948m), Sevnice, Škocjana, Trebelnega in Dobrniča nazaj v Ivančno Gorico. Za 201km dolgo traso so imeli kolesarji na voljo 13 ur in pol, večinoma pa so jo dokončali že pred 19. uro. K zahtevnosti ture, ki je letos kolesarjem postregla s kar 4200 višinskimi metri, seveda pripadata tudi ustrezno okrepčilo in osvežitev. Kolesarji so lahko kaj malega prigriznili na startu in kontrolnih točkah, na voljo so jim bile dobrote Pekarne Mišmaš, ob zaključku pa so se izdatno okrepčali v Gostilni pri Frenku. Za osvežitev na cilju so bili tudi tokrat kolesarjem na voljo prostori fitness centra Vip.
Prava popestritev tokratne ture pa je bila nagradna igra na cilju, saj so se udeleženci potegovali za kolesarska dresa sponzorjev Žolna šport in Banem d.o.o. Kolesarji so ob zaključku izrazili zadovoljstvo ob dobro organiziranem kolesarjenju ter v večini potrdili udeležbo na prihodnjih brevetih s startom v središču destinacije Prijetno domače - občina Ivančna Gorica.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Ivančna Gorica? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!