Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 20.06.2018

pretežno jasno
Ponoči se bo zjasnilo, zjutraj bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo v alpskih dolinah in na planotah Notranjske okoli 10, drugod od 13 do 17, ob morju okoli 20 °C.
16°C | 30°C
četrtek, 19.06.2018
15°C | 30°C
petek, 21.06.2018
17°C | 31°C
sobota, 22.06.2018
18°C | 20°C
nedelja, 23.06.2018
10°C | 22°C
Opozorila
Torek, 19.6.2018 ob 21h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
30°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Priznanja Civilne zaščite posamezniku in ......


OBČINSKE

| |
07.03.2018      00:00
A A

Priznanja Civilne zaščite posamezniku in društvu iz občine Ivančna GoricaDeli:
V torek, 6. marca 2018, je v dvorani Jakličevega doma v Dobrepolju potekala osrednja regijska prireditev ob dnevu Civilne zaščite. Na prireditvi so podelili priznanja posameznikom in organizacijam za njihov prispevek pri reševanju ob naravnih in drugih nesrečah ter sodelovanje na področju zaščite, reševanja in pomoči. Med prejemniki sta bila tudi lokalni podjetnik in gasilsko društvo iz občine Ivančna Gorica.
Za ljubljansko regijo je bilo na svečanosti podeljenih 59 bronastih, 19 srebrnih in 9 zlatih priznanj ter 9 plaket Civilne zaščite. Priznanja sta dobitnikom podelila poveljnik Civilne zaščite za ljubljansko regijo Matjaž Godec in namestnica poveljnika ljubljanske regije Elza Majcen.

Bronasti znak Civilne zaščite, ki se podeljuje za požrtvovalno in uspešno opravljanje nalog zaščite, reševanja in pomoči, je iz naše občine prejel podjetnik Milan Pušljar iz Škrjanč. Slednji je vse od ustanovitve občine Ivančna Gorica sestavni del civilne zaščite za tehnično reševanje.
Srebni znak Civilne zaščite se podeljuje za posebne zasluge in izjemen prispevek pri razvijanju in krepitvi varnosti pred naravnimi in drugimi nesrečami. Za 110-letnico delovanja ga je prejelo Prostovoljno gasilsko društvo Ambrus.

Slavnostni govornik na prireditvi je bil mag. Stanislav Lotrič iz Uprave za zaščito in reševanje Republike Slovenije. Zbrane je uvodoma pozdravil in nagovoril župan Občine Dobrepolje, Janez Pavlin.
Milanu Pušljarju in gasilcem Ambrusa ob osvojenem priznanju izrekajo čestitke tudi župan Dušan Strnad s sodelavci in štab Civilne zaščite Občine Ivančna Gorica.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Ivančna Gorica? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Ivančna Gorica
Občina Ivančna Gorica
SOKOLSKA ULICA 8
Tel:

Bodite prvi pri oddaji mnenja.