Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 25.06.2018

pretežno oblačno
Danes bo dopoldne oblačno, dež bo do sredine dneva večinoma ponehal. Popoldne se bo delno zjasnilo, lahko še nastane kakšna ploha. Najvišje dnevne temperature bodo od 17 do 20, na Primorskem ob šibki burji do 24 °C.
13°C | 22°C
torek, 24.06.2018
12°C | 22°C
sreda, 26.06.2018
12°C | 24°C
četrtek, 27.06.2018
12°C | 24°C
petek, 28.06.2018
14°C | 24°C
Opozorila
Ponedeljek, 25.6.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
22°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Pričetek gradnje kanalizacije v Žabjeku pri ......


OBČINSKE

| |
05.10.2017      00:00
A A

Pričetek gradnje kanalizacije v Žabjeku pri Višnji Gori



Deli:
Občina Ivančna Gorica je v naselju Žabjek pri Višnji Gori začela z izgradnjo kanalizacijskega omrežja in obnovo obstoječega vodovodnega omrežja. Izvajalec del je Javno komunalno podjetje Grosuplje s podizvajalcem Komunalne gradnje Grosuplje. Gradnja bo predvidoma trajala do konca meseca novembra 2017, v času gradnje pa bo nekoliko moten promet v naselju.
V sredo, 4. 10. 2017, se je gradnja v Žabjeku, ki leži tik ob avtocestnem kraku Ljubljana – Novo mesto, v dolžini cca 450 metrov, tudi uradno začela. Izvajalec del je z deli pričel pri farni cerkvi sv. Tilna in na Poti v Kosco. Začetna dela si je ogledal tudi župan Dušan Strnad, ki je izvajalcem zaželel čim manj zapletov pri sami gradnji.
Zgrajen kanalizacijski sistem za odvod komunalnih odpadnih vod se bo navezal na obstoječo kanalizacijo Višnja Gora in nato na povezovalni kanal Višnja Gora – Ivančna Gorica, vse do centralne čistilne naprave v Ivančni Gorici.
Vrednost investicije znaša nekaj manj kot 360.000 evrov.

Več informacij o gradnji, postopkih priključitve na javno kanalizacijsko omrežje in ureditvi hišnih priključkov, si lahko preberete na povezavi Javnega komunalnega podjetja Grosuplje: Povezava.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Ivančna Gorica? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!