Logo MojaObčina.si

Ivančna Gorica

DANES
25°C
14°C
JUTRI
28°C
12°C
Deli
9614

Prepovedani dostopi do javnih površin in javnih krajev v občini Ivančna Gorica

Župan Dušan Strnad in poveljnik občinskega štaba civilne zaščite Jože Kozinc sta se, skupaj z ožjimi sodelavci iz občinske uprave in Štaba civilne zaščite, seznanila z Odlokom o začasni splošni prepovedi gibanja in zbiranja ljudi na javnih mestih in površin v Republiki Sloveniji ter prepovedi gibanja izven občin, ki ga je sprejela Vlada RS in je začel veljati s 30. marcem ter velja do preklica.
Na podlagi omenjenega Odloka je župan Dušan Strnad za območje Občine Ivančna Gorica sprejel Sklep o podrobnejši opredelitvi načina, pogojev dostopa in izjem določenih v navedenem odloku. Sklep je objavljen na spletni strani občine na naslednji POVEZAVI.

S tem sklepom se zaradi zajezitve in obvladovanja epidemije na območju Občine Ivančna Gorica prepoveduje ves promet po lokalnih cestah do javnih površin in javnih krajev – turističnih točk in do lokacij množičnega zbiranja.
Odseki lokalnih cest, ki vodijo do javnih površin, kjer se predvideva zbiranje ljudi:
  • Dostop do Polževega po lokalni cesti Muljava – Zavrtače;
  • Dostop do Polževega po lokalni cesti Peščenik – Zavrtače – Malo Hudo;
  • Dostop do Obolnega in Pristave nad Stično po lokalni cesti Ivančna Gorica – Stična – Obolno – Gozd Reka;
  • Dostop do Leskovške planote po lokalni cesti Višnja Gora – Žabjek;
  • Dostop do slapov Kosce po javni poti Kosca – Groznik;
  • Dostop do izvira reke Krke in Krške jame po lokalni cesti Krka – Gradiček;
  • Dostop do izletniške točke Lavričeva koča po javni poti Šentvid pri Stični – Petrušnja vas – Strmec
  • Dostop do Vzgojno-izobraževalnega centra Ivančna Gorica.
Promet po navedenih lokalnih cestah in javnih poteh je dovoljen za prebivalce s stalnim ali začasnim prebivališčem v naseljih, do katerih vodijo ceste, za intervencijska vozila ter za opravljanje gospodarske in kmetijske dejavnosti.

Nadzor bodo, poleg policije in redarstva, izvajali pooblaščeni pripadniki Civilne zaščite Občine Ivančna Gorica. Določbe sklepa veljajo do preklica.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi