Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 20.09.2018

pretežno jasno
Danes bo povečini sončno, zjutraj bo po nekaterih kotlinah in dolinah megla. Popoldne v hribovitem svetu ni povsem izključena kakšna kratkotrajna ploha ali nevihta. V Vipavski dolini in na Krasu bo prehodno pihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 24 do 28, na Primorskem do 30 °C.
15°C | 27°C
petek, 19.09.2018
15°C | 28°C
sobota, 21.09.2018
14°C | 30°C
nedelja, 22.09.2018
15°C | 20°C
ponedeljek, 23.09.2018
13°C | 21°C
Opozorila
Četrtek, 20.9.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
27°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Praznične lučke in Miklavž naznanila veseli ......


OBČINSKE

| |
05.12.2017      00:00
A A

Praznične lučke in Miklavž naznanila veseli december v Ivančni GoriciDeli:
Včeraj se je z slavnostnim prižigom prazničnih lučk in prihodom Miklavža začelo praznovanje veselega decembra v občini Ivančna Gorica. Na prireditvi pred občinsko stavbo, ki sta jo pripravila Občina Ivančna Gorica in Zavod Prijetno domače se je zbralo preko tisoč občank in občanov, zlasti najmlajši pa so z nestrpnostjo pričakovali obisk Miklavža.
Otroci so Miklavža priklicali s pomočjo Pike Nogavičke, ki je s predstavo Pika piše Miklavžu otrokom pričarala veselo razpoloženje, pri tem pa je sodeloval tudi Otroški pevski zbor župnije Stična pod vodstvom mentoric Maje Lampret in Barbare Mestnik. Pred prihodom Miklavža je zbrane nagovoril župan Dušan Strnad, saj je Občina s tem dogodkom začela praznovanje veselega decembra, v katerem se bo po občini zvrstilo vrsta prireditev v organizaciji Občine in društev. Z odštevanjem je nato župan skupaj s publiko prižgal letošnjo praznično okrasitev v Ivančni Gorici.
Zatem se je na prizorišče s konjsko vprego in kočijažem Rajkom Sinjurjem pripeljal Miklavž. Vse otroke je obdaril, obiskovalci pa so lahko obiskali tudi stojnico učencev OŠ Ferda Vesela Šentvid pri Stični s prazničnimi izdelki in stojnico dijakov Srednje šole Josipa Jurčiča Ivančna Gorica, na kateri so otroke obdarili z igračami, ki so jih zbirali v akciji »Ne igram se več, podarim ti svojo igračo«.

Za veselo razpoloženje v nadaljevanju je poskrbel ansambel Hec, na stojnici TD Krka pa so bili na voljo topli napitki.

Fotogalerija >>


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Ivančna Gorica? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Ivančna Gorica
Občina Ivančna Gorica
SOKOLSKA ULICA 8
Tel:
Koledar dogodkov Preglej vse
September 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.09.2018
Danes ni dogodkov.
29.09.2018 | Družabni dogodki
Aviratek 2018
22.09.2018 | Šport
3. krog NLB lige: RK SVIŠ - RD Loka
29.09.2018 | Družabni dogodki
Aviratek 2018

Bodite prvi pri oddaji mnenja.