Logo MojaObčina.si
DANES
3°C
-2°C
JUTRI
4°C
1°C
Oceni objavo

Povabilo k sodelovanju: Vizija in strategija razvoja občine Ivančna Gorica

Občina Ivančna Gorica želi celovito pristopiti k oblikovanju vizije in strategije (VIS) razvoja občine za naslednje 10 letno obdobje.

OSNOVNI CILJ PROJEKTA »VIS IVANČNA GORICA« JE, DA NA PODLAGI ANALITIČNEGA PRISTOPA OB ANGAŽMAJU LOKALNEGA PREBIVALSTVA DOSEŽEMO KONSENZ O VIZIJI IN SMEREH RAZVOJA NAŠE LOKALNE SKUPNOSTI, KI TEMELJI NA VREDNOTAH OBČANOV OBČINE IVANČNA GORICA.

K oblikovanju »VIS Ivančna Gorica« želimo pritegniti čim širšo populacijo občanov, zato bo pripravljenih več delavnic z isto vsebino.

Delavnice VIS bodo potekale na lokaciji:

  • v Ivančni Gorici: Sokolska ulica 5, Ivančna Gorica (sejna soba) v naslednjih terminih: četrtek, 2. februarja 2023: I. termin od 16 do 18. ure, II. termin od 18.30 do 20.30 ure
  • v Višnji Gori: Mestni trg 2, Višnja Gora (Hiša Kranjske čebele) v naslednjih terminih: v petek, 27. januarja 2023: I. termin od 16 do 18. ure, II. termin od 18.30 do 20.30 ure,

vodil pa jih bo prof. dr. Vito Bobek iz podjetja Palemid, d.o.o., ki je izbran izvajalec celotnega projekta. Gre za delavnice z nadpovprečno angažiranimi občani, s katerimi želijo izvajalci pridobiti informacije in videnje občanov o razvoju občine v prihodnje na petih področjih oziroma stebrih razvoja občine: gospodarstvo, promet, okolje, izobraževanje in kakovost življenja.

V istem času med 25. januarjem in 18. februarjem 2023 bo potekala tudi raziskava javnega mnenja pri naključno izbranih občanih. V ta namen lahko pričakujete, da Vas bodo sodelavci v projektu obiskali na domu ali ustavili na javnih mestih v občini Ivančna Gorica. Prosimo za sodelovanje v projektu, od katerega pričakujemo, da bo poenotil naše cilje in vizijo za prihodnost.

Končni dokument VIS Ivančna Gorica - vizija razvoja občine na podlagi vrednot občanov, bomo javnosti predstavili po zaključku projekta, predvidoma v mesecu maju.

Oglejte si tudi