Logo MojaObčina.si

Ivančna Gorica

DANES
10°C
-3°C
JUTRI
10°C
1°C
10085

Pobratenje mest pomemben del dvostranskih odnosov med Nemčijo in Slovenijo

Jutri, 15. januarja bo minilo 30 let od priznanja samostojne Republike Slovenije s strani večine držav Evropske unije, med njimi tudi s strani Nemčije. Omenjeni datum pomeni tudi začetek diplomatskih odnosov med državama. Krepitvi medsebojnih odnosov se ob obletnici pridružuje tudi Občina Ivančna Gorica.

Od danes do ponedeljka bo pred stavbo Občine Ivančna Gorica izobešena poleg slovenske zastave tudi nemška zastava s čimer se tudi občina Ivančna Gorica pridružuje pobudi slovenskega veleposlaništva v Berlinu in nemškega veleposlaništva v Ljubljani, da obletnico mednarodnega priznanja Slovenije obeležijo tudi mesta oz. občine, ki gojijo medsebojne partnerske odnose. Občina Ivančna Gorica je pobratena z nemško občino Hirschaid že od leta 1999 dalje. Obe občini uspešno gojita medsebojno sodelovanje na različnih področjih.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi