Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 17.10.2018

oblačno
Popoldne bo na vzhodu delno jasno, drugod pretežno oblačno. Predvsem v zahodni polovici Slovenije bodo sprva še občasne padavine. Najvišje dnevne temperature bodo od 13 do 17, na Primorskem in v vzhodnih krajih do okoli 20 °C.
11°C | 20°C
četrtek, 18.10.2018
11°C | 21°C
petek, 19.10.2018
10°C | 20°C
sobota, 20.10.2018
8°C | 20°C
nedelja, 21.10.2018
7°C | 11°C
Opozorila
Sreda, 17.10.2018 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
20°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Po Rimski cesti od Ivančne Gorice do Dvora že ......


OBČINSKE

| |
15.06.2018      00:00
A A

Po Rimski cesti od Ivančne Gorice do Dvora že triindvajsetičDeli:
Na lepo, sončno soboto 9. junija, se je okrog 60 kolesarjev podalo na popotovanje po Rimski cesti, ki so ga organizirali TD Ivančna Gorica, TD Suha krajina, Občinska turistična zveza Ivančna Gorica in Zavod Prijetno domače.
Pisana druščina kolesark in kolesarjev vseh generacij, se je v jutranjih urah zbrala v središču Ivančne Gorice, kjer jim je srečno pot zaželel tudi župan občine Ivančna Gorica, g. Dušan Strnad. Kolesarje je pozdravil tudi predsednik OTZ Ivančna Gorica g. Pavel Groznik, celotno zgodbo o nastanku tega nadvse zanimivega popotovanja ter pravila kolesarjenja pa so pojasnili pobudnik nastanka popotovanja po Rimski cesti g. Leopold Sever, ter predstavnika organizatorjev g. Franc Kalar in g. Vlado Kostevc.
Kolesarje na Rimski cesti spremljajo številne kulturne in naravne znamenitosti, ob katerih si karavana kolesarjev vselej vzame nekaj časa in se o njih tudi na kratko pouči. Ob poti ne manjkajo mnoge postojanke, kjer se kolesarji lahko odpočijejo in okrepčajo z dobrotami, ki jih vsako leto pripravijo prijazni domačini ob 25 kilometrski poti od Ivančne Gorice pa vse do Dvora pri Žužemberku. Rimska cesta tako združuje ljudi dobre volje, številna društva in nenazadnje občini Ivančna Gorica in Žužemberk. Kolesarji so se v minulih letih že navadili izreči besede, da potujejo »od krajev kjer je prijetno domače, do krajev kjer čas teče drugače«, kot velevata slogana prej omenjenih občin.
Na cilju, kjer so se nasmejani kolesarji okrepčali, je potekalo tudi podeljevanje priznanj posameznikom, ki se že več let udeležujejo popotovanja, priznanja pa organizatorji vselej podelijo tudi najstarejšim in najmlajšim udeleženkam in udeležencem. Glede na dobro udeležbo otrok in mladine, za katere je ta pot še kako primerna, se nam za prihodnost zgodovinsko-rekreativnega popotovanja po Rimski cesti resnično ni treba bati. Tudi župan občine Žužemberk g. Franc Škufca, ki je vse zbrane pozdravil na cilju, je izrazil željo, da se to popotovanje ohrani še daleč v prihodnjih letih. Skratka vabljeni, da se karavani kolesarjev naslednje leto pridružite tudi vi.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Ivančna Gorica? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!