Logo MojaObčina.si

Ivančna Gorica

DANES
12°C
5°C
JUTRI
6°C
7°C
Deli
951

Po naših župnijah sprejeli kolesarje Radia Ognjišče

V preteklih dneh ste skoraj zagotovo po cestah naše občine srečevali kolesarje Radia Ognjišče, ki so se podali na 10. radijsko kolesarsko romanje od Marije k Mariji oziroma od prijatelja k prijatelju. Tridnevno popotovanje so začeli pri Mariji Pomočnici na Rakovniku v Ljubljani, zaključili pa na praznik Marijinega rojstva (8. septembra) v Novi Štifti pri Ribnici.
Radijska ekipa se je že prvi dan mudila v naši občini, kjer so se srečali s številnimi občani in farani župnij Višnje Gore, Ivančne Gorice in Šentvida pri Stični. Drugi dan romanja so začeli s sveto mašo v Stični, nato so krenili proti faranom Krke, Ambrusa in Zagradca. Večina srečanj radijske ekipe je potekala pred župnijskimi cerkvami in domovi, razen v Višnji Gori, kjer so srečanje pripravili pred obeležjem Kranjske čebele.
Ekipa Radia Ognjišče še sporoča: »S hvaležnostjo se oziramo na minule dni, ko smo kolesarili po prelepi Sloveniji in se srečevali z vami, dragi Prijatelji.«

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi