Logo MojaObčina.si
JUTRI
26°C
13°C
PET.
28°C
14°C
Oceni objavo

Osnutek Zazidalnega načrta za območje urejanja G4 – nove osnovne šole v Višnji Gori

Obravnavano območje leži na jugozahodnem delu naselja Višnja Gora, na zahodni strani križišča med Cesto na Polževo in Cesto Dolenjskega odreda. Na območju je že zgrajena osnovna šola, in sicer Podružnična šola Višnja Gora (podružnica OŠ Stična). Šola je bila zgrajena v letu 1999, v šolskem letu 2005/2006 se je začel izvajati popolni 9. letni program, v letu 2017 je bil dograjen nov prizidek. Zazidana površina šole in telovadnice meri 2.380 m², površina prostorov za pouk znaša 1.132 m². Na šoli je v pritličju in prvem nadstropju 14 učilnic, 4 kabineti, knjižnica, zbornica, telovadnica in ostali potrebni prostori za življenje in delo v šoli.

Razlog za pripravo SD OPN je v pomankanju prostora v Podružnični šoli Višnja Gora, kljub že izkoriščenim možnim dozidava v sklopu veljavnega zazidalnega načrta.

Gradivo je dostopno na: https://ivancnagorica.e-obcina.si/objava/719394

Oglejte si tudi