Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 26.05.2018

pretežno oblačno
Zvečer bodo še nastale krajevne plohe in nevihte, krajevno lahko tudi močnejše. Ponoči se bo sprva zjasnilo, proti jutru pa bo ponekod v notranjosti Slovenije nastala nizka oblačnost. Najnižje jutranje temperature bodo od 12 do 18, v alpskih dolinah lahko tudi pod 10 °C.
15°C | 28°C
nedelja, 25.05.2018
15°C | 25°C
ponedeljek, 27.05.2018
15°C | 28°C
torek, 28.05.2018
16°C | 29°C
sreda, 29.05.2018
17°C | 30°C
Opozorila
Petek, 25.5.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
28°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Osnovnošolci v občini rešujejo kviz o Jurčiču...


OBČINSKE

| |
16.03.2018      00:00
A A

Osnovnošolci v občini rešujejo kviz o JurčičuDeli:
Pisec prvega slovenskega romana, Josip Jurčič, se je rodil 4. 3. 1844 in umrl 3. 5. 1881. V njegov spomin od marca do maja še aktivneje poteka ozaveščanje o pomenu našega rojaka. Na Jurčičevem pohodu so pohodniki lahko reševali kviz, zato je to tudi literarni pohodniški kviz, ki ga dela posebnega v slovenskem prostoru.
Kot skupnost lahko poskrbimo za domoznansko zavest in samozavest doma, v šolah in pravzaprav kjerkoli. Hkrati spregovorimo kdaj o teh pomembnih ženah in možeh in o njihovem delu ter njihovih prepričanjih. Akcija v tem času poteka še v naših šolah.
Učenci rešujejo kviz, poslušajo Krjavljevo zgodbo ob kamišibaju – namiznem gledališču, učiteljice ob kvizu še dodatno spregovorijo o pisatelju. Občina, ki je kviz založila preko »Zavoda Prijetno domače«, je poskrbela še za simbolične nagrade za mlade reševalce. Vsak je dobil medenega polžka ali pa svinčnik.
Geslo letošnjega kviza je naslov še enega pomembnega dela oziroma pesniškega almanaha iz naših krajev. Umetniki so se očitno že takrat zavedali pomena kranjske sivke in pesniški almanah, v katerem je objavljal tudi Prešeren, poimenovali »Kranjska čbelica«.
Foto utrinki so iz sedmega razreda Podružnične šole Zagradec, profesorice slovenskega jezika, Vesne Zimic-Gluvič.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Ivančna Gorica? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!