Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 20.08.2018

pretežno jasno
Ponoči bo povečini jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 12 do 17, ob morju okoli 20°C.
17°C | 33°C
torek, 19.08.2018
17°C | 32°C
sreda, 21.08.2018
18°C | 33°C
četrtek, 22.08.2018
18°C | 33°C
petek, 23.08.2018
18°C | 34°C
Opozorila
Nedelja, 19.8.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
33°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Občni zbor članov Društva upokojencev Ivančna ......


OBČINSKE

| |
16.03.2018      00:00
A A

Občni zbor članov Društva upokojencev Ivančna GoricaDeli:
Člani društva upokojencev Ivančna Gorica so se v soboto, 10. marca 2018, v gostišču Štorovje zbrali na rednem letnem občnem zboru. Več sto prisotnih članov društva se je seznanilo z delom društva, sprejelo program dela in finančni plan za leto 2018. Podeljena so bila tudi priznanja prostovoljcem društva.
Po uvodnem nastopu mažoretk iz Ivančne Gorice je uvodni pozdrav prisotnim namenil predsednik društva Matjaž Marinček. »Če pogledam društveni koledar za minulo leto lahko ugotovim, da smo izpeljali skoraj vse zastavljeno. V resnici pa je bilo narejenega še veliko več. Govorim o poslanstvu, ki ga društvo s pomočjo prostovoljk opravlja z odliko. To je program Starejši za starejše, ki v tem segmentu presega celo meja društva«. V letu 2018 bodo nadaljevali z izobraževalnimi dejavnostmi v obliki predavanj in delavnic, s socialno humanitarno dejavnostjo. S plodnim sodelovanjem z ivanško knjižnico bodo v obliki novih razstav popestrili prispevek h kulturnemu dogajanju. Negovali pa bodo tudi obstoječo športno in rekreativno dejavnost. »Skrbeli bomo za to, da se bomo z izkušnjami in modrostjo, ki so nam jih prinesla leta, vključevali v dogajanje na področju naših krajevnih skupnosti in občine«, je v programu dela za leto 2018 povedal Marinček.
Navzoče člane so pozdravili tudi gostje; župan Dušan Strnad, predsednik Osrednjeslovenske pokrajinske zveze društev Marjan Sedmak, predsednica Koordinacije društev upokojencev občin Ivančna Gorica, Grosuplje in Dobrepolje Malči Žitnik ter predstavniki sosednjih upokojenskih društev iz Višnje Gore, Grosuplja in Šmarja-Sap. Župan Strnad je prisotnim čestital za številne aktivnosti, ki jih je bilo moč slišati iz poročil ter se jim zahvalil, da pripomorejo k skupnemu dobrem. Med drugim je prisotne seznanil o uspešnem kandidiranju na razpisu Ministrstva za zdravje za projekt Center zdravja v Ivančni Gorici. Preventivni programi, ki se bodo izvajali v prostorih zdravstvenega doma, bodo namenjeni tudi starejši populaciji. Posebno zahvalo je izrekel še članicam posvetovalnega telesa župana Svetu za starosti prijazno občino.
V nadaljevanju so bila podeljena priznanja prostovoljcem za predano prostovoljno delo v programu »Starejši za boljšo kvaliteto življenja doma« in širitev socialne mreže ter priznanja poverjenikom za predano delo, s katerim pomagajo pri uresničevanju programa društva.

Po končanem uradnem delu so se poveselili ob zvokih ansambla Mavrica.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Ivančna Gorica? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Ivančna Gorica
Občina Ivančna Gorica
SOKOLSKA ULICA 8
Tel:

Bodite prvi pri oddaji mnenja.