Logo MojaObčina.si
DANES
27°C
10°C
JUTRI
30°C
11°C
Oceni objavo

Občinski svet si je ogledal potek izgradnje nove pokrite tržnice

Občinske svetnice in svetniki so si pred začetkom 12. redne seje Občinskega sveta Občine Ivančna Gorica ogledali potek izgradnje nove tržnice Ivančna Gorica. Nov tržni objekt je umeščen na območje nekdanjega parkirnega prostora pri trgovini TUŠ in banki NLB. Prostor bo, po izvedenih delih, urejen kot tlakovan trg s pokrito tržnico ter spremljajočo zeleno ureditvijo.

Do sedaj so bila opravljena uvodna pripravljalna dela - ureditev gradbišča in odstranitev obstoječega asfalta. Izvedeno je bilo temeljenje ter polaganje vodov javne komunalne infrastrukture. Ker gradnja poteka tudi na območju arheološkega najdišča, so bili ob izkopih prisotni tudi arheologi.

Tržnica bo v novi podobi zaživela do občinskega praznika, to je konec maja.

Oglejte si tudi