Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Popoldne bo predvsem ob morju zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko občasno tudi megleno. Drugod bo precej jasno. Zapihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 19 do 24 stopinj C.
8°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
7°C | 22°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
9°C | 15°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Na vidiku gradnja kanalizacije v Višnji Gori...


GOSPODARSTVO, OBČINSKE, LOKALNE SKUPNOSTI, OBVESTILA

| |
30.03.2015      14:20
A A

Na vidiku gradnja kanalizacije v Višnji GoriDeli:

V torek je na seji sveta Krajevne skupnosti Višnja Gora potekala predstavitev projekta gradnje sekundarnega dela kanalizacije za naselje Višnja Gora. Na predstavitvi je bil prisoten tudi župan Dušan Strnad s sodelavci in projektantom. 


Svetniki sveta KS Višnja Gora so se na seji seznanili s potekom trase in s problematiko pridobivanja služnosti s strani lastnikov zemljišč. Predstavljene so jim bile tudi tehnične značilnosti načrtovanega kanalizacijskega sistema. Skupna dolžina sistema je 7000 metrov, predvideno je tudi eno črpališče, strošek izgradnje pa je ocenjen na približno 2 milijona evrov. 

Občina Ivančna Gorica ima za izgradnjo kanalizacije že pridobljeno gradbeno dovoljenje, trenutno pa je v pripravi razpisa dokumentacija za izbiro izvajalca, medtem ko je projekt za izvedbo del (PZI) v zaključni fazi. Občina predvideva, da bo izvajalca izbrala do poletja in začela z deli že jeseni. V kolikor bo gradnja tekla po načrtih, bi se zaključila v enem letu.
Omenjeni kanalizacijski sistem se bo priključil na obstoječ povezovalni kanal Višnja Gora – Ivančna Gorica, ki je bil zgrajen leta 2014. Predvideno je, da bo po izgradnji sekundarnega dela kanalizacije za naselje Višnja Gora in že zgrajenega povezovalnega kanala zagotovljeno odvajanje in čiščenje komunalnih voda na čistilni napravi Ivančna Gorica za najmanj 900 prebivalcev, kar pomeni več kot 95% priključenih populacijskih enot (PE) v aglomeraciji. 

Kot je dejal župan Strnad bo gradnja pomembno vplivala na kvaliteto življenja v Višnji Gori, tako v času gradnje, še posebej pa po njej. Velika prednost Višnje Gore je tudi ta, da struktura tal ni tako zahtevna, kot je bila na Viru pri Stični, kjer se je gradnja uspešno zaključila v minulem letu. Na potek gradnje pa bo vsekakor vplivalo dejstvo, da večji del naselja leži na zaščitenem arheološkem območju. Po besedah župana Strnada bo omenjena investicija ena največjih pridobitev za celotno krajevno skupnost v zadnjih letih. 
Naj še omenimo, da so se na območju starega mestnega jedra v Višnji Gori pred kratkim že izvajala predhodna arheološka izkopavanja, ki so prinesla predvsem informacije o ohranjenosti srednjeveških obrambnih struktur. Več o rezultatih testnih izkopavanj še sledi.


Tekst in foto: Gašper Stopar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ivančna Gorica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!