Logo MojaObčina.si
DANES
30°C
19°C
JUTRI
27°C
17°C
Oceni objavo

Na Muljavi so se zbrali Zlati bralci

V kulturnem domu na Muljavi je za učence devetih razredov iz občin Ivančna Gorica, Grosuplje in Dobrepolje, potekala slovesna podelitev knjižnih nagrad. Podeljena so bila tistim učencem, ki so v vseh devetih letih pridno brali in redno opravljali bralno značko ter tako postali Zlati bralci. Letošnja podelitev na Muljavi je potekala v organizaciji Osnovne šole Ferda Vesela Šentvid pri Stični.

Zbranim učencem in njihovim mentorjem sta o pomenu branja nekaj besed namenila ravnateljica šentviške šole Angelca Mohorič in podžupan Občine Ivančna Gorica, Tomaž Smole. V nadaljevanju je učencem svoje bralne nasvete o zvesti spremljevalki na njeni pisateljski poti – knjigi, povedala še mladinska pisateljica in učiteljica šentviške šole, Nejka Omahen Šikonja. In prav knjižno delo omenjene pisateljice z naslovom Vihar v meni, je bila letošnja nagrada učencem iz naslednjih osnovnih šol:

  • OŠ Ferda Vesela Šentvid pri Stični
  • OŠ Stična
  • OŠ Zagradec
  • OŠ Dobrepolje
  • OŠ Louisa Adamiča Grosuplje
  • OŠ Šmarje – Sap
  • OŠ Brinje Grosuplje

Prireditev so glasbeno obogatile čelistka Anamarija Kastelic in flavtistki Nany Urbas in Melita Rus. Po podelitvi so si učenci ogledali še Jurčičevo domačijo na Muljavi.

Oglejte si tudi