Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 22.10.2018

pretežno oblačno
Ponoči bo na Primorskem pretežno jasno, pihala bo zmerna burja. Drugod v notranjosti države bo večinoma oblačno, predvsem v jugovzhodnih krajih bo občasno še možen rahel dež. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, ob morju okoli 10, v Gornjesavski dolini okoli 0 °C.
7°C | 14°C
torek, 21.10.2018
10°C | 12°C
sreda, 23.10.2018
6°C | 16°C
četrtek, 24.10.2018
6°C | 20°C
petek, 25.10.2018
7°C | 18°C
Opozorila
Nedelja, 21.10.2018 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Letos velja posebna pozornost prvim šolskim ......


OBČINSKE

| |
30.08.2017      00:00
A A

Letos velja posebna pozornost prvim šolskim dnevomDeli:
Nov prizidek v podružnični šoli in energetske sanacije, ki se zaključujejo so okoliščine zaradi katerih sta se danes župan Dušan Strnad in podžupan Tomaž Smole v sejni sobi Občine Ivančna Gorica sestala s predstavniki Osnovne šole Stična, Vrtca Ivančna Gorica, Sveta za preventivo in vzgojo v cestnem prometu Občine Ivančna Gorica in Zvezo šoferjev in avtomehanikov Ivančna Gorica.
Pogovori so potekali o prihajajočem prvem šolskem dnevu, ki se tako za učence kot strokovne delavce nezadržno bliža. Prisotni so se seznanili o medkrajevnih šolskih prevozih, ureditvi določenih šolskih in ob šolskih prostorov, investicijskemu vzdrževanju ter varnosti otrok v prometu.
Ravnatelj trenutno največje slovenske šole Marjan Potokar, je povedal, da bo matično Osnovno šolo Stična skupaj s podružnicami obiskovalo 1251 učencev, kar je petdeset učencev več kot minula leta. Kot je dejal so bili po vseh šolah aktivni tudi med poletnim časom. Poleg energetskih sanacij, ki jih vodi Občina Ivančna Gorica, na podružničnih šolah v Ambrusu, Muljavi in Stični ter gradnji prizidka k šoli v Višnji Gori, so preurejali prostore še na Podružnični šoli Krka. Največ novosti bo zagotovo v Višnji Gori, kjer bo tamkajšnjo šolo obiskovalo 267 učencev razporejenih v 13 oddelkov.
Nov sodoben šolski prizidek, ki je bil nujno potreben zaradi povečanega prirasta prebivalstva, tako naravnega kot selitvenega, si bo šola delila z enoto Vrtca Ivančna Gorica. Zgornji prostori bodo namenjeni osnovnošolskemu programu, med tem ko bo pritličje namenjeno predšolski vzgoji, v katerem bosta dva oddelka oz. 45 otrok v starosti med 4 in 6 letom. V vseh enotah po občini je letos sprejetih kar 217 malčkov novincev. Ravnateljica vrtca Branka Kovaček si ob začetku novega šolskega leta želi predvsem prilagodljivost staršev in delavcev. Skupaj z ravnateljem stiške šole se zahvaljujeta vodstvu Občine Ivančna Gorica, da vsakoletno namenja velik del proračunskih sredstev za vzgojno izobraževalno dejavnost.
Velik poudarek pogovora je bil namenjen varnosti otrok v prometu. Kot vsako leto bo tudi letos Zveza šoferjev in avtomehanikov Ivančna Gorica v sodelovanju s Svetom za preventivo in vzgojo v cestnem prometu, nudilo pomoč pri varovanju otrok ob pričetku šolskega leta. Prostovoljci bodo pomagali učencem pri prečkanju ceste na nevarnejših odsekih in s svojo prisotnostjo opozarjali voznike na posebej previdno vožnjo v okolici šolskih poti. S tem bodo pripomogli k večji varnosti otrok v prometu.

Starše prosimo naj upoštevajo priporočila in navodila učiteljev, vzgojiteljev in pristojnih za usmerjanje prometa, ker bomo le tako skupaj prispevali k večji prometni varnosti in medsebojnemu razumevanju.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Ivančna Gorica? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!