Logo MojaObčina.si
DANES
7°C
4°C
JUTRI
6°C
5°C
9813

Knjigi Naš Jurčič priznanje zlata hruška 2022

Mestna knjižnica Ljubljana znak zlata hruška kakovostnim knjigam za otroke in mladino podeljuje že več kot desetletje, lani pa je z Zvezo bibliotekarskih društev Slovenije sklenila dogovor o skupnem podeljevanju priznanja, s čimer so zlate hruške postale vseslovensko knjižničarsko priznanje. Priznanja so bila podeljena v sklopu 38. Slovenskega knjižnega sejma, ki poteka v teh dneh.

Priznanje zlata hruška v kategoriji izvirna slovenska mladinska poučna knjiga je prejela knjiga preminulega častnega občana občine Ivančna Gorica in avtorja Mihaela Glavana Naš Jurčič: 1844–1881, ki jo je ilustriral Damijan Stepančič. Knjiga je ob vseslovenskem Jurčičevem letu 2021, izdala Mestna knjižnica Grosuplje v domoznanski zbirki občin Grosuplje, Ivančna Gorica in Dobrepolje. Kot piše v utemeljitvi, je publikacija osupljiv preplet vizualnih in zapisanih informacij, sklepanj in povezav, dvigajo jo domišljene in vrhunsko izrisane Stepančičeve podobe. Knjiga je izvirno in presenetljivo biografsko delo o pomembnem in prepoznavnem literarnem klasiku.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi