Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 22.10.2018

pretežno oblačno
Ponoči bo na Primorskem pretežno jasno, pihala bo zmerna burja. Drugod v notranjosti države bo večinoma oblačno, predvsem v jugovzhodnih krajih bo občasno še možen rahel dež. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, ob morju okoli 10, v Gornjesavski dolini okoli 0 °C.
7°C | 14°C
torek, 21.10.2018
10°C | 12°C
sreda, 23.10.2018
6°C | 16°C
četrtek, 24.10.2018
6°C | 20°C
petek, 25.10.2018
7°C | 18°C
Opozorila
Nedelja, 21.10.2018 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Investicije na kanalizacijskem in vodovodnem ......


OBČINSKE

| |
23.10.2017      00:00
A A

Investicije na kanalizacijskem in vodovodnem omrežju v polnem tekuDeli:
V minulem tednu se je župan Dušan Strnad, skupaj s sodelavci z oddelka za investicije in upravljanje infrastrukture ter izvajalci del, mudil na gradbiščih v Krajevni skupnosti Višnja Gora. Ogledal si je potek izgradnje vodovodnega sistema na Leskovški planoti in izgradnjo kanalizacije v vasi Žabjek.
Na Leskovški planoti gre za izgradnjo 13-kilometrov dolgega vodovodnega omrežja, kjer bodo krajani naselij Gorenje Brezovo, Kamno Brdo, Leskovec, Sela pri Višnji Gori in Vrh pri Višnji Gori, prišli do prepotrebnega javnega vodovoda. Slednji bo nadomestil dosedanjo vodooskrbo iz dotrajanih vaških vodovodov in domačih vodnjakov. Po besedah izvajalca je na Leskovški planoti trenutno položenih dobrih 2500 metrov vodovodnih cevi, gradbinci pa se nahajajo v vaseh Leskovec in Sela pri Višnji Gori. V teh dneh sledi nadaljevanje izgradnje vodovodnega sistema iz Kamnega Brda in Velike Dobrave z navezavo na Sela pri Višnji Gori.
Pod Leskovško planoto pa v naselju Žabjek poteka izgradnja 450 metrov dolgega kanalizacijskega kraka in hkrati obnova obstoječega vodovodnega sistema. Gradbeni stroji trenutno hrumijo pri farni cerkvi sv. Tilna. Zgrajen kanalizacijski sistem za odvod komunalnih odpadnih vod se bo navezal na obstoječo kanalizacijo Višnja Gora in nato na povezovalni kanal Višnja Gora – Ivančna Gorica, vse do centralne čistilne naprave v Ivančni Gorici.0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Ivančna Gorica? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!