Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 16.08.2018

pretežno jasno
Popoldne bo sončno. Pihal bo šibek veter vzhodnih smeri, na Primorskem šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 26 do 29, na Primorskem do 32°C.
15°C | 29°C
petek, 17.08.2018
15°C | 31°C
sobota, 18.08.2018
16°C | 31°C
nedelja, 19.08.2018
16°C | 31°C
ponedeljek, 20.08.2018
17°C | 31°C
Opozorila
Četrtek, 16.8.2018 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
29°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Gradnja krožišča na zahodni obvoznici v ......


OBČINSKE

| |
01.02.2018      00:00
A A

Gradnja krožišča na zahodni obvoznici v Ivančni Gorici v polnem tekuDeli:
Prav gotovo ste uporabniki ceste med Malim Hudem in Ivančno Gorico opazili, da v neposredni bližini podjetja Akrapovič brnijo gradbeni stroji. Razlog za to je seveda izgradnja krožišča na zahodni obvoznici v Ivančni Gorici. Izvajalec del je z gradbenimi začel v mesecu decembru, končal pa naj bi jih v roku pol leta.
Naložbo v krožišče skupaj izvajata Občina Ivančna Gorica in Direkcija Republike Slovenije za infrastrukturo. Vrednost del znaša 1.077.299,68 evrov, od tega bo občina izgradnjo sofinancirala v vrednosti 433.374,40 evra
V sklopu gradnje krožišča bo izvedena tudi dostopna cesta do bližnjih podjetij Akrapovič in Cementni izdelki Anton Rojec s.p. V naslednjih letih bo cesta od novozgrajenega krožišča podaljšana do posestva Marof v Stični oz. do zdajšnjega križišča pri vhodu v Vzgojno-izobraževalni center Ivančna Gorica, kjer bo prav tako zgrajeno krožišče. Z navezavo nanj se bodo udeleženci v prometu izognili jutranji prometni gneči v centru Ivančne Gorice ter se z vključitvijo na zahodno obvoznico bistveno hitreje vključili na avtocestni priključek Ivančna Gorica.
V fazi projektiranja pa je tudi nadvoz čez železniško progo z navezavo na obstoječo cesto v industrijski coni.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Ivančna Gorica? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!