Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.04.2018

jasno
Popoldne bo večinoma sončno, predvsem na severovzhodu bodo še lahko nastale plohe in posamezne nevihte. Krepil se bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 29 °C.
10°C | 28°C
torek, 24.04.2018
11°C | 23°C
sreda, 25.04.2018
11°C | 26°C
četrtek, 26.04.2018
12°C | 24°C
petek, 27.04.2018
11°C | 21°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.4.2018 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
28°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Gradnja krožišča na zahodni obvoznici v ......


OBČINSKE

| |
01.02.2018      00:00
A A

Gradnja krožišča na zahodni obvoznici v Ivančni Gorici v polnem tekuDeli:
Prav gotovo ste uporabniki ceste med Malim Hudem in Ivančno Gorico opazili, da v neposredni bližini podjetja Akrapovič brnijo gradbeni stroji. Razlog za to je seveda izgradnja krožišča na zahodni obvoznici v Ivančni Gorici. Izvajalec del je z gradbenimi začel v mesecu decembru, končal pa naj bi jih v roku pol leta.
Naložbo v krožišče skupaj izvajata Občina Ivančna Gorica in Direkcija Republike Slovenije za infrastrukturo. Vrednost del znaša 1.077.299,68 evrov, od tega bo občina izgradnjo sofinancirala v vrednosti 433.374,40 evra
V sklopu gradnje krožišča bo izvedena tudi dostopna cesta do bližnjih podjetij Akrapovič in Cementni izdelki Anton Rojec s.p. V naslednjih letih bo cesta od novozgrajenega krožišča podaljšana do posestva Marof v Stični oz. do zdajšnjega križišča pri vhodu v Vzgojno-izobraževalni center Ivančna Gorica, kjer bo prav tako zgrajeno krožišče. Z navezavo nanj se bodo udeleženci v prometu izognili jutranji prometni gneči v centru Ivančne Gorice ter se z vključitvijo na zahodno obvoznico bistveno hitreje vključili na avtocestni priključek Ivančna Gorica.
V fazi projektiranja pa je tudi nadvoz čez železniško progo z navezavo na obstoječo cesto v industrijski coni.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Ivančna Gorica? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!