Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 19.10.2018

pretežno jasno
Popoldne bo na Primorskem pretežno jasno, pihala bo šibka burja. Drugod bo delno jasno z zmerno oblačnostjo, predvsem v severni Sloveniji občasno pretežno oblačno. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 21, na Primorskem do 24 °C.
10°C | 21°C
sobota, 20.10.2018
8°C | 20°C
nedelja, 21.10.2018
9°C | 12°C
ponedeljek, 22.10.2018
4°C | 15°C
torek, 23.10.2018
4°C | 15°C
Opozorila
Petek, 19.10.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
21°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

FOTO: Veter odkrival strehe in lomil drevesa


OBČINSKE

| |
29.08.2017      00:00
A A

FOTO: Veter odkrival strehe in lomil drevesaDeli:
Neurja, ki so se včeraj popoldne razbesnela jugovzhodni del Slovenije v pasu med Litijo, Ivančno Gorico, Trebnjem in Novim mestom, so povzročila kar nekaj škode. V naši občini je bilo najhuje v okolici vinorodnega okoliša Debeli hrib, Brega pri Temenici, Radohove vasi ter v nekaterih vaseh Krajevne skupnosti Dob pri Šentvidu.
Kot so sporočili z Uprave RS za zaščito in reševanje, se je okoli 17. ure neurje razbesnelo še nad delom občine Ivančna Gorica. »Veter je odkril več stanovanjskih hiš, gospodarskih poslopij in cerkev. Zaradi podrtega drevja je bilo neprevoznih več odsekov lokalnih cest. Posredovali so gasilci PGD Radohova vas, Temenica in Dob pri Šentvidu, ki so pokrivali strehe in odstranjevali podrta drevesa,« so še dodali.
Krajan iz Brega pri Temenici, ki mu je veter odnesel polovico strehe iz gospodarskega poslopja, je povedal, da kaj takega še ni doživel.

Po današnjem terenskem ogledu krajani zgoraj omenjenih vasi že počasi sanirajo povzročeno škodo, po gozdovih pa že brnijo zvoki motornih žag, saj je škoda po videnem ogromna.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Ivančna Gorica? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!