Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 17.10.2018

oblačno
Ponoči bo pretežno oblačno in sprva povečini suho. V drugem delu noči se bo povečala možnost za občasne padavine v južni in zahodni Sloveniji. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 11, na Primorskem do okoli 14 °C.
11°C | 16°C
četrtek, 16.10.2018
10°C | 17°C
petek, 18.10.2018
10°C | 22°C
sobota, 19.10.2018
9°C | 21°C
nedelja, 20.10.2018
8°C | 20°C
Opozorila
Torek, 16.10.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

DPŽ Ivanjščice in papirčkarice iz Doba že ......


OBČINSKE

| |
26.03.2018      00:00
A A

DPŽ Ivanjščice in papirčkarice iz Doba že petič na pomladanskem sejmu v HirschaiduDeli:
Letošnji pomladanski sejem v pobrateni občini Hirschaid je sicer potekal v zimskih razmerah, a se članice Društva podeželskih žena Ivanjščice s prijateljicami iz Doba naloge niso ustrašile. Letošnja stojnica se je kar šibila pod najrazličnejšimi dobrotami, ki so napovedovale prihod Velikonočnih praznikov.
Obiskovalci so si stojnico z zanimanjem ogledovali, dobrote pokušali in nakupovali, posebej pa je bil zanje namenjen mali razstavni velikonočni kotiček. Tam se je bohotil velik jerbas, v kakršnem so gospodinje nekdaj jedi nosile k blagoslovu. V jerbasu je bilo vse, kar »žegen« mora vsebovati: velikonočna šunka v testu, kruh, pirhi, hren in potica. Zraven sta bila na mizo položena dva lepo okrašena poprtnika, obiskovalci pa so v nemškem jeziku lahko tudi prebrali, kaj poprtnik sploh je in se nasploh dobro informirali katere jedi kupujejo in zakaj jih pripravljamo ob večjih praznikih. Poleg najrazličnejših jedi in peciva so bile obiskovalcem na voljo tudi različne vrste suhega sadja, pijač in seveda prekrasnih izdelkov iz krep papirja.
Slovensko stojnico sta, kot že tolikokrat doslej, sooblikovala tudi mesar Miha Maver z najrazličnejšimi mesninami in Dušan Kamnikar z dobrotami iz Slovenske Istre in Krasa. Živahno dogajanje za stojnico in pred njo, veliko dobre volje in prijaznosti, je zopet pokazalo obiskovalcem vsaj košček tistega, kar ponuja destinacija Prijetno domače – občina Ivančna Gorica.
Udeleženke in udeleženci sejma se zahvaljujejo občini Markt Hirschaid za gostoljubje in sprejem, članicam Katoliške zveze (KDFB Hirschaid) pa za bogato pogostitev ob prihodu. Hvala tudi občini Ivančna Gorica, ki je omogočila tokratno, že peto, udeležbo na Pomladanskem sejmu v Hirschaidu.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Ivančna Gorica? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!