Logo MojaObčina.si

Ivančna Gorica

JUTRI
3°C
-2°C
SRE.
0°C
-2°C
Deli
268

Devetdeset let slavnega gostilničarja Alojzija Kovačiča

V sredo je župan Dušan Strnad obiskal občana Alojzija Kovačiča iz Sel pri Radohovi vasi, ki je dopolnil visok jubilej devetdeset let. Ob tej priložnosti mu je zaželel še veliko zdravja in zadovoljstva.
Alojzij Kovačič, znan kot Štorovski Lojze, se je rodil 7. februarja leta 1928, na Selu pri Radohovi vasi. Slavljenec je vsem poznan kot gostilničar slavnega gostišča Štorovje. Obrt za opravljanje gostinske dejavnosti je bila podeljena že njegovemu dedu Antonu Kovačiču. Lojze je gostilno v uporabo dobil leta 1963. Skupaj z ženo Jožefo jo vodita še danes in nadaljujeta več kot 140 letno družinsko tradicijo. V vseh teh letih sta gostilno, ki slavi po dobri hrani in urejenost, večkrat dogradila.
Lojze posebno pozornost še danes goji do gostov. Nikoli nikogar ne spregleda in vsakogar doleti ta čast, da ga pozdravi.
Gospod Lojze, še na mnoga leta!

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!