Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 17.08.2018

pretežno jasno
Popoldne bo pretežno jasno. V hribovitem svetu zahodne in južne Slovenije ni izključena kakšna manjša ploha ali nevihta. Najvišje temperature bodo od 26 do 32 °C.
15°C | 30°C
sobota, 18.08.2018
17°C | 32°C
nedelja, 19.08.2018
17°C | 32°C
ponedeljek, 20.08.2018
16°C | 32°C
torek, 21.08.2018
17°C | 32°C
Opozorila
Petek, 17.8.2018 ob 15h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
30°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Devetdeset let Marije Lekan iz Zagradca


OBČINSKE

| |
19.02.2018      00:00
A A

Devetdeset let Marije Lekan iz ZagradcaDeli:
Župan Dušan Strnad je v Domu starejših občanov Grosuplje obiskal občanko Marijo Lekan iz Zagradca, ki je v prijetni družbi svoje družine praznovala devetdeseti rojstni dan. Ob tej priložnosti ji je izročil šopek rož ter zaželel predvsem veliko zdravja.
Slavljenka se je rodila, 14. februarja 1928, v kmečki družini na Bregu pri Zagradcu, materi Mariji in očetu Frančišku Žnidaršič. Minka, kot so jo klicali, je bila drugorojenka, njej pa je sledilo še osem otrok. Domačija je bila na nabrežju reke Krke in družina se je preživljala z mletjem žita v mlinu. Pri delu so pomagali vsi otroci. V času vojne je služila kot gospodinjska pomočnica pri dr. Fedranu v Malem Hudem pri Ivančni Gorici. Po vrnitvi domov se je kmalu poročila z Alojzijem Lekanom, po domače Mihatovim Lojzem iz Zagradca. Gojila sta ljubeč in spoštljiv odnos, da so ju vsi občudovali v njuni složnosti. Na njuno veselje se jima je rodilo sedem otrok.
Veliko družino je bilo težko preživeti. Alojzij je cele dneve pridno delal v Litostroju, Marija pa je sama skrbela za družino in ob tem opravljala vsa kmečka dela na kmetiji. Ob vsem garanju ni pozabila na svojo veliko ljubezen – vrtnarjenje. Njeno gredo so vedno krasile prečudovite rože, ki jih je sama vzgojila.

Od leta 2010 je varovanka DSO Grosuplje, kjer jo najbolj razveseli obisk njenih trinajstih vnukov in šestnajstih pravnukov. Ob tej priliki so se slavljenki vsi prisotni zahvalili za prijaznost, optimizem, pripravljenost pomagati in vso njeno nesebično ljubezen. Veseli so bili tudi za to, ker je z njimi praznoval župan Dušan Strnad.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Ivančna Gorica? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!