Logo MojaObčina.si

Ivančna Gorica

JUTRI
16°C
10°C
ČE.
20°C
8°C
791

Danes goduje Sveti Florijan - zavetnik gasilcev

Danes, 4. maja, goduje zavetnik gasilcev sveti Florijan. Gasilci na današnji dan obeležujejo svoj praznik. Znani svetnik sv. Florjan je bil rimski vojščak in mučenec v času rimskega cesarja Dioklecijana. Je zavetnik pred ognjem, sušo, podvodnjami in vojsko.
V občini Ivančna Gorica se število prostovoljnih gasilcev povečuje iz leta v leto. Danes v 17 prostovoljnih gasilskih društvih, ki delujejo v okviru Gasilske zveze Ivančna Gorica, deluje preko 2.600 članov. Med njimi je več kot 300 operativcev, ki skrbijo za operativno delovanje enot v gasilski zvezi oziroma v 17 gasilskih društvih. Kot zanimivost naj omenimo, da je med najstarejšim in najmlajšim članom kar 92 let razlike.

Vsem gasilkam in gasilcem v občini Ivančna Gorica iskreno čestitamo in se zahvaljujemo za vso skrb in predanost.

Z gasilskim pozdravom – NA POMOČ!

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi