Logo MojaObčina.si

Ivančna Gorica

DANES
2°C
-5°C
JUTRI
0°C
-2°C
Deli
391

Dan nogometa in dobre volje v Dobu pri Šentvidu

V Dobu pri Šentvidu že več kot 25 let pripravljajo Dan nogometa in dobre volje, v okviru katerega potekata nogometni tekmi med debelimi in suhimi in med poročenimi in neporočenimi ženskami. S tem nadaljujejo pred približno 45 leti začeto tradicijo v Biču, dogodek pa še danes združuje prebivalce okoliških vasi.
Tako je bilo tudi minulo nedeljo, ko je na centralnem stadionu v Dobu pri Šentvidu potekala tradicionalna nogometna prireditev, ki je imela letos dobrodelno noto. Organizatorji bodo celoten izkupiček sredstev namenili za nakup pol avtomatskega defibrilatorja, ki bo postavljen na pročelje gasilskega doma v Dobu in bo na voljo vsem prebivalcem tamkajšnje krajevne skupnosti.

Nedeljsko dopoldne se je začelo z nogometnim turnirjem sosednjih gasilskih ekip, v popoldanskih urah pa sta potekali že tradicionalni tekmi med poročenimi in neporočenimi ter suhimi in debelimi. Nogometnega turnirja gasilskih ekip iz sosednjih društev se je udeležilo šest ekip. Zmage so se po streljanju kazenskih strelov veselili igralci Sobrač, ki so v finalni tekmi premagali domačo ekipo Doba pri Šentvidu. Tretje mesto je zasedla ekipa Lučarjevega Kala, za njimi pa so se zvrstile še ekipe Hrastovega Dola, Zagorice in Sel pri Šumberku.

Tudi letos so organizatorji poskrbeli za poseben program s humorističnimi vložki in zanimivo komentiranje posameznih tekem. Za popestritev so letos poskrbeli padalci Letalskega kluba Šentvid pri Stični, ki so pred začetkom ženskega dvoboja med poročenimi in neporočenimi z neba prinesli nogometno žogo. Ekipa poročenih je bila močnejša s prvo damo ZDA Melanio Trump, igralce suhih pa je na dvoboj proti možem močnejše postave pripeljal nihče drug kot severnokorejski voditelj Kim Džong Un. Rezultat je bil tudi letos drugotnega pomena.

Poleg bogate kulinarične ponudbe, je v času prireditve potekalo še tekmovanje v kuhanju golaža. Med desetimi prijavljenimi, so se zmage veselil člani ekipe »Lepo rejeni«.

Fotogalerija >>

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!