Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.09.2018

delno oblačno
Od severozahoda se bo povsod zjasnilo, popoldne bo večinoma sončno. Pihal bo severni do severovzhodni veter, na Primorskem šibka do zmerna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 15 do 19, na Primorskem okoli 22 °C.
13°C | 18°C
torek, 25.09.2018
4°C | 16°C
sreda, 26.09.2018
3°C | 16°C
četrtek, 27.09.2018
3°C | 20°C
petek, 28.09.2018
6°C | 22°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.9.2018 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
18°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Dan nogometa in dobre volje v Dobu pri ......


OBČINSKE

| |
01.09.2017      00:00
A A

Dan nogometa in dobre volje v Dobu pri ŠentviduDeli:
V Dobu pri Šentvidu že več kot 25 let pripravljajo Dan nogometa in dobre volje, v okviru katerega potekata nogometni tekmi med debelimi in suhimi in med poročenimi in neporočenimi ženskami. S tem nadaljujejo pred približno 45 leti začeto tradicijo v Biču, dogodek pa še danes združuje prebivalce okoliških vasi.
Tako je bilo tudi minulo nedeljo, ko je na centralnem stadionu v Dobu pri Šentvidu potekala tradicionalna nogometna prireditev, ki je imela letos dobrodelno noto. Organizatorji bodo celoten izkupiček sredstev namenili za nakup pol avtomatskega defibrilatorja, ki bo postavljen na pročelje gasilskega doma v Dobu in bo na voljo vsem prebivalcem tamkajšnje krajevne skupnosti.

Nedeljsko dopoldne se je začelo z nogometnim turnirjem sosednjih gasilskih ekip, v popoldanskih urah pa sta potekali že tradicionalni tekmi med poročenimi in neporočenimi ter suhimi in debelimi. Nogometnega turnirja gasilskih ekip iz sosednjih društev se je udeležilo šest ekip. Zmage so se po streljanju kazenskih strelov veselili igralci Sobrač, ki so v finalni tekmi premagali domačo ekipo Doba pri Šentvidu. Tretje mesto je zasedla ekipa Lučarjevega Kala, za njimi pa so se zvrstile še ekipe Hrastovega Dola, Zagorice in Sel pri Šumberku.

Tudi letos so organizatorji poskrbeli za poseben program s humorističnimi vložki in zanimivo komentiranje posameznih tekem. Za popestritev so letos poskrbeli padalci Letalskega kluba Šentvid pri Stični, ki so pred začetkom ženskega dvoboja med poročenimi in neporočenimi z neba prinesli nogometno žogo. Ekipa poročenih je bila močnejša s prvo damo ZDA Melanio Trump, igralce suhih pa je na dvoboj proti možem močnejše postave pripeljal nihče drug kot severnokorejski voditelj Kim Džong Un. Rezultat je bil tudi letos drugotnega pomena.

Poleg bogate kulinarične ponudbe, je v času prireditve potekalo še tekmovanje v kuhanju golaža. Med desetimi prijavljenimi, so se zmage veselil člani ekipe »Lepo rejeni«.

Fotogalerija >>


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Ivančna Gorica? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Ivančna Gorica
Občina Ivančna Gorica
SOKOLSKA ULICA 8
Tel:
Koledar dogodkov Preglej vse
September 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
24.09.2018
Danes ni dogodkov.
29.09.2018 | Družabni dogodki
Aviratek 2018
29.09.2018 | Družabni dogodki
Aviratek 2018

Bodite prvi pri oddaji mnenja.