Logo MojaObčina.si

Ivančna Gorica

DANES
27°C
18°C
JUTRI
29°C
17°C
Deli
271

Čebelarji so se udeležili Ambroževe maše v Stični

Na prvo Adventno nedeljo so se v baziliki Žalostne matere božje v Stični zbrali stiški čebelarji z gosti in drugimi farani. Čebelarji ČD Stična so že šestič udeležili čebelarske maše v čast Sv. Ambrožu.
S svojo udeležbo so mašno slovesnost obogatili praporaši in čebelarji iz sosednjih društev ČD Krka in Zagradec, ČD Trebnje in ČD Grosuplje. Z obiskom je čebelarje počastil tudi župan občine Ivančna Gorica, Dušan Strnad s soprogo. Zavetnika čebelarjev Sv. Ambroža so prosili za zdravje čebel in dobro letino v prihodnjem letu.
Kljub hladnemu jutru so se po maši skupaj z gosti in farani prijetno družili pred cerkvijo ter se greli z medenimi dobrotami naših čebelark in čebelarjev.

Naj medi!

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi