Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 16.11.2018

delno oblačno
Ponoči bo na Primorskem in v gorah precej jasno, drugod bo zmerno do pretežno oblačno. Na Primorskem bo pihala šibka burja.
4°C | 9°C
sobota, 17.11.2018
2°C | 9°C
nedelja, 18.11.2018
-0°C | 6°C
ponedeljek, 19.11.2018
0°C | 3°C
Opozorila
Četrtek, 15.11.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
9°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Beremo skupaj: Akcija branja po vsej občini


OBČINSKE

| |
19.09.2018      00:00
A A

Beremo skupaj: Akcija branja po vsej občiniDeli:
Od 8. 9. 2018 do 8. 10 2018 poteka Nacionalni mesec SKUPNEGA BRANJA. Naša občina je dobila priznanje »Branju prijazna občina« in zato smo še posebej z zanosom pristopili k ozaveščanju o pomenu branja.
Tako po vseh šolah po občini vsaj pet minut na dan namenijo glasnemu branju. To je tistih pet minut (poleg ostalih), ko se tega lotimo v povezavi z akcijo in sicer drugo, tretjo, četrto ali peto uro, denimo v OŠ Ferda Vesela v Šentvidu pri Stični vsak teden drugače, zato da pridejo na vrsto vsi predmeti. Pomembno je namreč imeti v zavesti, da beremo ves čas, tudi navodila pri matematiki ali recepte pri gospodinjstvu. Prav tako lahko doma preberemo z otrokom glasno karkoli, denimo naslov na kuverti. Naj to, da nimamo časa, ne bo izgovor.
Poleg tega na glasno in skupno branje opozarjamo na druge simpatične načine. Otroke poleg učiteljev obiskujejo ravnatelji, pomožni delavci, celo starši, denimo v Temenici so si še posebej vzeli čas in zjutraj v razredih deset minut glasno berejo otrokom. Pomočnica ravnatelja v Šentvidu je za dobrodošlico prvošolcem brala knjigo Drevo srca.
Na glas tokrat berejo tudi kuharice, hišniki in snažilke. Kuhar Andrej na OŠ Stična je denimo iz knjige Butalci prebral zgodbico »Županova hči vre mleko«. Odziv je neverjeten tudi pri tistih učencih, ki imajo sicer tremo. Radi bi kot skupnost pokazali otrokom, da beremo pravzaprav vsi in kako pomembno je to. V knjižnici v Ivančni Gorici so se akciji pridružili tako, da lahko skupaj berete Palčku Bralčku (ali pa on vam) vsak torek od 17. do 19. ure v pravljični sobici.
Vse to je poziv, da bi brali predvsem doma. Da bi ohranili v zavesti, kako je to pomembno za razvoj naših otrok. Že branje do 3. leta starosti pomembno vpliva na možganske povezave. Kasneje se razlike med tistimi, ki jim doma berejo in temi, ki ne, le še večajo.
Da nimamo časa, res ni izgovor, berimo otrokom, ko čakamo v vrsti pri zdravniku, napise ob cesti, pravljice pred spanjem. Pojdimo skupaj v knjižnico, knjigarno. Klasično branje za razliko od zaslonskega branja krepi pozornost, nas ohranja »pri stvari«, povezane kot ljudi.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Ivančna Gorica? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Ivančna Gorica
Občina Ivančna Gorica
SOKOLSKA ULICA 8
Tel:
Koledar dogodkov Preglej vse
November 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
15.11.2018
Danes ni dogodkov.
23.11.2018 | Kultura
ŠENTFOLK 2018
24.11.2018 | Kultura
ŠENTFOLK 2018

Bodite prvi pri oddaji mnenja.