Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 22.06.2018

pretežno oblačno
Ponoči se bodo padavine in nevihte razširile nad večji del države. Vmes bodo tudi močnejši nalivi in sunki vetra. Najnižje jutranje temperature bodo od 15 do 19 °C.
16°C | 19°C
sobota, 23.06.2018
9°C | 22°C
nedelja, 24.06.2018
12°C | 22°C
ponedeljek, 25.06.2018
12°C | 22°C
torek, 26.06.2018
12°C | 23°C
Opozorila
Četrtek, 21.6.2018 ob 18h
Zvečer so na severu in severovzhodu možne močnejše nevihte.
16°C
19°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

90 let Justine Ljubič iz Stične


OBČINSKE

| |
30.10.2017      00:00
A A

90 let Justine Ljubič iz StičneDeli:
Minuli petek je župan Dušan Strnad obiskal občanko Justino Ljubič iz Stične, ki je meseca septembra dopolnila devetdeset let. Ob tej priložnosti ji je izročil šopek rož ter zaželel predvsem veliko zdravja. Obisku je prisostvoval tudi njen soprog, častni občan Občine Ivančna Gorica in nekdanji predsednik Gasilske zveze Ivančna Gorica, Lojze Ljubič.
Justi Ljubič, se je rodila zadnjega poletnega dne (22. 9.) leta 1927 v Kolenči vasi, Struge na Dolenjskem, v družini osmih otrok. Odraščala je na veliki kmetiji, kjer so dela poleg številne družine opravljali tudi najeti pomočniki. V družini so veliko prepevali, tako pri delu na polju, gmajni, gozdu ali v zimskem času doma na krušni peči. Še danes zapoje pesmi, ki so jih peli in nekatere so domačim v današnjem času nepoznane.
Zaposlila se je v Kmetijski zadrugi na Spodnji Slivnici leta 1945. Že naslednje leto je prišla v Stično in se zaposlila v KZ Stična. Do upokojitve, leta 1985, pa je bila zaposlena v Astri Ljubljana. Ves čas svoje zaposlitve je opravljala dela v računovodstvu kot samostojni računovodja ali vodja računovodstva.
V Stični si je ustvarila družino z možem Lojzetom in hčerko Ditko. Dobro desetletje so živeli med Stično in Ljubljano. Bila je odlična in vestna gospodinja. Z ljubeznijo in natančnostjo je zelo rada opravljala dela na vrtu. Veliko časa je posvetila vnukoma Neži in Maticu, za kar so ji vsi zelo hvaležni, saj je sodobni čas od njunih staršev mnogokrat zahteval celodnevno odsotnost od doma.0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Ivančna Gorica? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Ivančna Gorica
Občina Ivančna Gorica
SOKOLSKA ULICA 8
Tel:

Bodite prvi pri oddaji mnenja.