Logo MojaObčina.si

Ivančna Gorica

DANES
28°C
17°C
JUTRI
30°C
17°C
Deli
573

90 let Cirila Petana iz Muljave

V sredo je župan Dušan Strnad obiskal gospoda Cirila Petana iz Muljave, ki je dopolnil visok jubilej 90 let. Ob tej priložnosti mu je zaželel še veliko zdravja in obilo prijetnih trenutkov v krogu svojih najbližjih.
Slavljenec, po domače Dulski Ciril, se je rodil 25. marca leta 1928, v Artiži vasi, v pet članski družini. Kot je povedal je bil pri sedemnajstih letih zaprt v Teharjih za devet mesecev, leto kasneje pa je šel služit vojsko v Srbijo za 26 mesecev. Leta 1951 se je poročil z ženo Stanislavo. Dom sta si ustvarila na Muljavi, kjer so se jima rodili trije otroci. Slavljenec je delo mizarja opravljal kar 42 let in se upokojil leta 1986.
Slavljenec v družbi župana Dušana Strnada in vnuka Metoda
Zadnja leta skrbi za svojo ženo, katero je bolezen prikovala na posteljo. V največje veselje pa mu je druženje s 6 vnuki in 6 pravnuki.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi