Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 13.11.2018

oblačno
Ponoči bo v zahodni Sloveniji pretežno oblačno, drugod bo deloma jasno. Ponekod bo pihal jugozahodni veter.
13°C | 16°C
sreda, 14.11.2018
10°C | 14°C
četrtek, 15.11.2018
8°C | 11°C
petek, 16.11.2018
3°C | 11°C
Opozorila
Ponedeljek, 12.11.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

90 let Ane Verbič iz Hrastovega Dola


OBČINSKE

| |
06.04.2018      00:00
A A

90 let Ane Verbič iz Hrastovega DolaDeli:
Župan Dušan Strnad je v Domu starejših občanov Grosuplje, obiskal občanko Ano Verbič iz Hrastovega Dola, ki je dopolnila devetdeset let. Ob tej priložnosti ji je izročil šopek rož ter zaželel predvsem veliko zdravja.
Ana Verbič, po domače Prosenova Ani, je bila rojena 4. aprila 1928, v Velikih Pecah, na kmetiji staršema Alojzu in Frančiški Verbič, kot peta izmed šestih otrok. Živeli so skromno, vendar se zaradi tega ni nikoli pritoževala. Šolo je dokončala v Šentvidu pri Stični. Čeprav je bila bistra učenka, drugih možnosti takrat ni bilo. Kasneje so zgradili hišo v Hrastovem Dolu, kjer je živela s svojo sestro Minko. Preživljali sta se z manjšo kmetijo, ki sta jo obdelovali s konjem. Dobro sta se ujemali in tako zmogli vsako delo na polju in v gozdu, izdelovanje in vzdrževanje orodja ter razna ročna dela od predenja volne naprej.
Kot je povedala županu je bila prva, ki si je v vasi kupila motor. Po njem je bila nekaj desetletij skoraj prepoznavna, saj ji je bogato služil. Že po treh mesecih izkušenj z vožnjo se je skupaj z bratom Alojzom podala na romanje na Sveto goro nad Novo Gorico.
Vedno je imela močno pripadnost kraju, skupnosti, veri in cerkvi. Rada je podpirala gasilce, podprla je vsako prizadevanje za napredek vasi. Dolgo let je tudi vodila ljudsko petje v tamkajšnji podružnični cerkvi sv. Andreja.

Slavljenka je bila pred pol leta sprejeta v DSO Grosuplje. Novo situacijo sprejema z vero in razumom. Vživela se je v novo okolje in v skupnost sostanovalcev. Ceni in spoštuje pomoč, čeprav je srce navezano na dom in na domače.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Ivančna Gorica? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!