Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 20.08.2018

pretežno jasno
Popoldne bo pretežno jasno, nastala bo kakšna kratkotrajna krajevna ploha ali nevihta. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 28 do 32, na Primorskem okoli 34 °C.
17°C | 33°C
torek, 21.08.2018
18°C | 33°C
sreda, 22.08.2018
18°C | 33°C
četrtek, 23.08.2018
18°C | 32°C
petek, 24.08.2018
17°C | 30°C
Opozorila
Ponedeljek, 20.8.2018 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
33°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

90 let Alojzije Miklič iz Višnje Gore


OBČINSKE

| |
14.12.2017      00:00
A A

90 let Alojzije Miklič iz Višnje GoreDeli:
Včeraj je župan Dušan Strnad obiskal še zadnjo občanko, ki je v iztekajočem letu dopolnila okrogli jubilej. Devetdeseti rojstni dan je praznovala Alojzija Miklič iz Ulice Antona Tomšiča iz Višnje Gore. Ob tej priložnosti ji je župan izročil šopek vrtnic ter zaželel predvsem veliko zdravja.
Slavljenka se je rodila, 13. decembra leta 1927, v vasi Lukovek (občina Trebnje), kot prvorojenka od sedmih otrok, očetu Jožetu in mami Alojziji. Že pri šestnajstih letih je izgubila mamo, zato so jo mlajši bratje in sestre imeli kar za svojo drugo mamo. Leta 1953 se je poročila s sovaščanom Lojzetom in še isti dan odšla stanovat v Višnjo Goro, kjer sta si kasneje tudi zgradila hišo. Tu sta se njima rodila hčerka Jelka in sin Slavko. Soprog Lojze, ki je bil zaposlen na železnici v Ljubljani, je umrl na njuno 23 letnico poroke.
Njena posebnost je petje, saj že več kot 37 let prepeva v cerkvenem pevskem zboru v Višnji Gori. Mikličeva mama, ki ves čas svojega življenja opravlja delo gospodinje, ima pet vnukov in štiri pravnuke.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Ivančna Gorica? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Ivančna Gorica
Občina Ivančna Gorica
SOKOLSKA ULICA 8
Tel:

Bodite prvi pri oddaji mnenja.