Logo MojaObčina.si

Ivančna Gorica

JUTRI
27°C
14°C
SOB.
29°C
16°C

Vseslovenski Sejem na dolenjskem

13., 14. in 15. oktobra 2017 se bo zgodil VSESLOVENSKI SEJEM 2017, odpiralni čas sejma: od 9h – 18h, v prireditvenem šotoru se nadaljuje z koncerti do 4h zjutraj, ansambli začnejo že ob 12h dopoldan.

VSESLOVENSKI SEJEM se bo odvijal v Šentvidu pri Stični, natančneje v okolici Gostilne Pri Japu (v naravi) in bo zaradi same razgibanosti lokacije edini te vrste v Sloveniji. Naj spomnimo, da obnavljamo tradicijo iz leta 1140, ko je imel Šentvid pri Stični kar tri sejme letno. Kljub temu, da je leta 1360 avstrijski vojvoda Rudolf Habsburški prepovedal sejmarjenja in da je leta 1478 cesar izdal patent s katerim je Šentvidu odvzel vse tri letne sejme, se Šentvidčani niso dali in so se sejmi v Šentvidu pri Stični odvijali vse do druge svetovne vojne.

VSESLOVENSKI SEJEM je vsesplošni sejem in zajema širok spekter vseh dejavnosti med katere sodi kmetijstvo, mehanizacija, domača obrt, motociklizem, kolesarstvo, vse za dom in šport, vse za poroko, obrt, gradbeništvo, avtomobilizem, turizem, predstavitev občin, društva, trgovina, prosti čas…

VSESLOVENSKI SEJEM je družini prijazen, saj bo vsak dan od 14h do 17h v celoti poskrbljeno za naše najmlajše s šolanimi in priznanimi animatorji. Velik predel sejma zajemajo igrala in med igralno animacijo bodo otroci lahko spoznavali tudi živali, jahali konje, ponije itd.

VSESLOVENSKI SEJEM je za obiskovalce brezplačen, tako parkirišče kot vstop, za vas smo poskrbeli tudi za brezplačen prevoz z vlakom (v obe smeri) na izrednih linijah, iz Ljubljane in Novega mesta – od železniške postaje Radohova vas, do sejmišča in nazaj, bo prav tako brezplačen prevoz z avtobusom. Skozi cel dan in večer bo v prireditvenem prostoru (600 m2) pester program glasbe v živo s priznanimi slovenskimi glasbeniki kot so Modrijani, ansambel Smeh, Veseli Dolenjci, ansambel Nalet, ansambel Pogum, Mambo Kings, Ines Erbus in mnogi drugi.Prireditveni prostor bo, v dnevu otvoritve, v celoti namenjen ministrstvom, predstavitvi občin, govorom županov oz. predstavnikov občin, predstavitvi podjetij in njihovih partnerjev, med pavzami predstavitev/govorov mi poskrbimo za glasbeno vzdušje s priznanimi slovenskimi glasbeniki.

VSESLOVENSKI SEJEM se razprostira na 37.000 m2 od katerih je 7.200 m2 pokritih površin.

Organizator VSESLOVENSKEGA SEJMA obiskovalcem zagotavlja brezplačen prevoz z vlakom na sejem. Vozovnice za omenjene (brezplačne) vlake si priskrbite na potniških blagajnah Slovenskih železnic, število je omejeno. Pohitite! 

Od železniške postaje Radohova vas, do sejmišča in nazaj, je tudi zagotovljen brezplačen prevoz z avtobusom.

Vozni red izrednih (brezplačnih) vlakov

13. oktober

Ljubljana (9.30)  –  Radohova vas (10.22)
povratek Radohova vas (18.56) – Ljubljana (19.48)

Novo mesto (9.09) – Radohova vas (9.48)
povratek Radohova vas (18.56) – Novo mesto (18.58)

14. oktober

Ljubljana (9.30)  –  Radohova vas (10.22)
povratek Radohova vas (18.25) – Ljubljana (19.14)

Novo mesto (9.30) – Radohova vas (10.03)
povratek Radohova vas (18.17) – Novo mesto (18.58)

15. oktober

Ljubljana (9.30)  –  Radohova vas (10.22)
povratek Radohova vas (18.56) – Ljubljana (19.48)

Novo mesto (9.30) – Radohova vas (10.03)
povratek Radohova vas (18.17) – Novo mesto (18.58)

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi