Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo jasno, po nižinah in ob morju bo ponovno nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju do 12 stopinj C.
8°C | 21°C
sreda, 18.10.2017
7°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 21°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
21°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Tradicionalni Ivankin sejem na tržnici v ......


OBČINSKE, LOKALNE SKUPNOSTI, DRUŠTVA, ZAVODI, OSTALO

| |
25.03.2015      15:08
A A

Tradicionalni Ivankin sejem na tržnici v Ivančni GoriciDeli:

Vabljeni na obisk že 8. Ivankinega sejma, v soboto, 28. marca 2015, med 8.00 in 12.00 uro na Sokolski ulici v Ivančni Gorici. Na osrednjem pomladanskem dogodku na ivanški tržnici bo na voljo pestra ponudba domačih pridelkov in izdelkov, na stojnicah pa bodo obiskovalci in kupci lahko občudovali in nakupili številne velikonočne dobrote. 


Prodajalci in razstavljavci bodo obiskovalcem ponudili številne domače dobrote in izdelke domače obrti, še posebej bodo mikavne tiste stojnice, ki bodo naznanjale prihajajoče velikonočne praznike. Manjkala pa ne bo tudi bogata ponudba cvetnih butaric.

Tudi letos nas bodo obiskali člani Turističnega društva Ivančna Gorica in nam s svojimi starinskimi vozili, t.i. kulcami prikazali kako je bilo na tržnici v starih časih. Obujali bomo tudi stare običaje, zato se boste lahko obiskovalci preizkusili v sekanju pirhov, umetniške duše pa si boste lahko ogledale prikaz krašenja velikonočnih pirhov.

Ob tej priložnosti bo naš častni občan in dolgoletni sodelavec občinskega časopisa Klasje gospod Leopold Sever, predstavil novo knjigo »Z rekordi prijetno in domače«, v katerih je zbranih sto novih dosežkov in presežkov iz vsakdanjega življenja občanov občine Ivančna Gorica. T.i. Klasjeve rekorde gospod Sever objavlja v časopisu Klasje.

Dogajanje na velikonočnem sejmu bodo s kulturnim programom popestrili člani Moškega pevskega zbora Prijatelji, Pevci ljudskih pesmi Studenček, Plesni klub Guapa, Glasbena šola Grosuplje – Podružnica Ivančna Gorica in harmonikarji iz Hrastovega Dola. 

Pridite na tradicionalni 8. Ivankin sejem!

 

Tekst in foto: Gašper Stopar

 

Fotografije z lanskega Ivankinega sejma
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ivančna Gorica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!