Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 25.06.2017

oblačno
Ponoči se bo postopno jasnilo, zjutraj pa bo na severozahodu in severu spremenljivo oblačno. Tam so možne že manjše padavine. Najnižje jutranje temperature bodo od 15 do 22 stopinj C.
20°C | 27°C
ponedeljek, 26.06.2017
16°C | 30°C
torek, 27.06.2017
17°C | 32°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 30°C
četrtek, 29.06.2017
19°C | 25°C
Opozorila
Sobota, 24.6.2017 ob 18h
V večernem času so še možne močnejše nevihte s sunki vetra in nalivi.
20°C
27°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

SLOFOLK -10. folklorni festival v Šentvidu ......


KULTURA, OBČINSKE, DRUŠTVA

| |
30.04.2014      8:23
A A

SLOFOLK -10. folklorni festival v Šentvidu pri StičniDeli:

Štiri folklorne skupine iz Dolenjske in Posavja so jubilejno že desetič priredile mednarodni folklorni festival SLOFOLK, na katerega so letos povabile folklorne skupine iz Bolgarije, Črne Gore, Makedonije in Portugalske. Svoje bogato ljudsko izročilo so predstavile v Velikih Laščah, Artičah, Novem mestu ter v soboto v Šentvidu pri Stični. 


Uvodna beseda v Domu kulture v Šentvidu pri Stični je pripadla županu Dušanu Strnadu, ki je številne obiskovalce nagovoril ter obenem otvoril večer plesa in petja. Ob tej priložnosti je organizatorju Kulturnem društvu Vidovo, ki je lani praznovalo 30 let obstoja, podelil spominski kovanec Prijetno domače, ki ga je v imenu članov in članic KD Vidovo prevzel predsednik Franjo Čuček. 

 

Vsaka od gostujočih skupin se je svojim programom predstavila dvakrat. Kot prva se je na odru predstavila makedonska folklorna skupina »Jonce Hristovski« iz Skopja, ki se je poimenovala po velikem makedonskem folkloristu Joncetu Hristovskem, ki je globoko zasidran v srca ljubiteljev plesa in glasbe. Sledil je nastop skupine plesalcev iz folklorne skupine Viana do Castelo iz Portugalske, ki zajema plese in pesmi od obale hladnega Atlantika pa vse do prisrčnih malih planinskih vasi, ki so skozi leta bogatile portugalsko folklorno. Dandanes je skupina tudi ambasador portugalske kulture in tako skrbi za ohranjanje kulturne dediščine. Kot tretji so se na odru predstavili mladi iz folklorne skupine Mladost Montana iz Bolgarije. Skupina ima za sabo že bogato pot, saj je odplesala več kot tisoč koncertov, pohvalijo pa se lahko tudi z velikim številom zlatih medalj doma in po svetu. Z močnim aplavzom pa so obiskovalce navdušili tudi mladi iz Kulturno-umetniškega društva »Korak« iz Črne Gore, natančneje iz Nikšića, mesta jekla in piva. 

Ta večer pa se je predstavila tudi skupina gostiteljica in soorganizatorica mednarodnega folklornega festivala Slofolk, FS Vidovo iz Šentvida, ki deluje pod vodstvom Nataše Hribar. 

 

Gašper Stopar

foto: Gašper Stopar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ivančna Gorica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!