Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Danes bo na zahodu zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko rosi. Drugod bo dokaj sončno, predvsem v Prekmurju bo še možna jutranja megla. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 22 stopinj C.
8°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
11°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
torek, 24.10.2017
5°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
5°C | 14°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 5h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
18°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Pevci MoPZ Dob navdušili


DRUŠTVA, UMETNOST

| |
22.11.2014      22:11
A A

Pevci MoPZ Dob navdušiliDeli:

Minula nedelja je bila, kot že mnogokrat darežljiva s kulturnimi dogodki. Ob 17. uri je bil v župnijski cerkvi v Ambrusu koncert Marijinih pesmi, ki so jih predstavili domači pevci v sodelovanju z Mešanim pevskim zborom Zagradec in Moškim pevskim zborom Žužemberk. Ob 18 uri pa je v Šentvidu pri Stični v avli Osnovne šole Ferdo Vesel, Moški pevski zbor Dob organiziral 2. samostojni koncert. Že uro kasneje pa so v Stični gostovali člani KUD Trzin z odlično predstavo Samomorilec. Skratka pestro dogajanje in večna dilema, katere prireditve se udeležiti. 


Župan Dušan Strnad in podžupan Tomaž Smole sta se tokrat udeležila koncerta v Šentvidu pri Stični. Že zasedenost parkirišča je obetala vznemirljiv večer. In res so se člani MoPZ Dob potrudili in obiskovalce popeljali v zanimiv večer. Začetek koncerta je bil hudomušen in izviren, pevci so prihajali od vsepovsod in izginjali za zaveso. Ko je »padel« zastor, se je pokazala scenska postavitev, ki je dišala po jeseni in vinski kapljici. V tem duhu so bile tudi izbrane pesmi, ki so jih odpeli pevci pod vodstvom zborovodje Mateja Vovka, sicer solista v SNG Opera in balet Ljubljana. 


Opazen je bil napredek od lanskega leta, pesmi so zazvenele še bolj ubrano in napak skoraj ni bilo. Povezovalca sta lepo prepletala nastope z vezno besedo in čas je hitro mineval ob prijetnih melodijah in zanimivih nastopih. Imenitno so zapeli tudi gostje Fantje izpod Lisce, še bolj so pa navdušili v neformalnem druženju, ko so ob pogostitvi zabavali poslušalce, ki so se v precejšnjem številu zadržali po koncertu. 
Župan Dušan Strnad je poudaril pomen druženja in povezovanja ljudi ob petju za prijetno sobivanje in angažiranje ljudi izven službenih in družinskih okvirjev. Presenečen je bil tudi nad napredkom pevcev in vključenostjo vseh krajanov v ta dogodek.

 

Tekst in foto: Gašper Stopar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ivančna Gorica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!