Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno, marsikje bo po nižinah nastala megla. Tudi ob morju bo lahko megleno, proti jutru se bo zgostila nizka oblačnost, ki se bo razširila tudi proti Notranjski. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju okoli 12 stopinj C.
8°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 22°C
petek, 20.10.2017
6°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 18°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

MLADA VILENICA 2014


KULTURA, OSNOVNA ŠOLA, SREDNJA ŠOLA, OBVESTILA

| |
26.02.2014      7:12
A A

MLADA VILENICA 2014Deli:

Mlada Vilenica, mednarodno tekmovanje mladih pesnikov, ki letos svoja vrata odpira že 14-ič zapored, vas vabi v svoj krog iskanja mladih, ki jih pisanje pesmi oživi, osreči, ali popelje v pravljični svet sanj, drugačnega dialoga, poguma. Na Mladi Vilenici lahko sodelujejo mladi iz druge in tretje triade osnovnih šol in prve "triade" srednjih šol - vsak z največ eno pesmijo. Tema letošnje Vilenice je LES.

 

V razpisu je rok prijave 8.2. (osnovni obrazec).  Zaradi posledic vremenskih razmer je pošta kasnila. Menim, da bodo to upoštevali in vam omogočili  prijavo. Zato naj učitelji  kontaktirajo prireditelje in se dogovorijo z njimi.


Prispevke pa je potrebno oddati do 23. aprila, na svetovni dan knjige.

 

Tanja-Pina Škufca, JSKD OI Logatec

 

Pozdravljen mladi pesnik, pozdravljena mlada pesnica,

 

z letošnjo Mednarodno literarno nagrado Mlade Vilenice ti odpiramo vrata v deželo lesa. Tudi s tvojo pomočjo želimo oživiti razmislek o lesu kot o trajnostni energiji za vse.

A les je lahko še veliko drugega!  Zato se lahko skozi svoj svet besed, s ključnimi besedami cenjenega profesorja arhitekture na Ljubljanski fakulteti za arhitekturo, Janeza Koželja, zapelješ kamorkoli te bo tvoja pisana domišljija ponesla.

 

Se ti je kdaj zgodilo, da ti je kdo rekel, da si »malo čez les«? Te je kdaj oplazil občutek, da imaš »lesene noge«? Mogoče te je kdaj zanimalo, kaj bi ti povedal leseni stol, ki ga vsak dan žuliš v šoli, če bi znal govoriti? Kaj pa če bi tvoj leseni svinčnik začel kar sam pisati o tem, kako se je iz mogočnega drevesa spremenil najprej v hlod, potem v kos lesa, nato so ga ostružili in oskubili, preluknjali in vanj vstavili grafitno konico? Ga je kaj bolelo? Pogreša božanje vetra in sončnih žarkov, ko je bil še drevo? Kaj pa če je na prav to drevesno deblo naskrivaj izrezljal svoji začetnici zaljubljen par in jima je to poetično dejanje prineslo srečo?

 

Veselim se tvojih prispevkov k že 14. Mladi Vilenici.

Želim ti veliko navdiha in veselja pri pisanju,

 

Tinkara Kovač, predsednica KD Vilenica

 

 

Obrazce za prijavo in dodatne informacije na: http://www.ilb.scpo.si/index.php/novice/445-natecaj-mlada-vilenica-2014-za-mlade-pesnike-in-pesnice

 

S spoštovanjem,

Irena Mraz,

vodja Mlade Vilenice 2014
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ivančna Gorica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!