Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

pretežno oblačno
Zvečer bo oblačno s padavinami, tudi posameznimi nevihtami, ki bodo ponoči od zahoda slabele in do jutra že večinoma ponehale. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem sprva močna burja, ki bo postopno slabela in do jutra ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 8, ob morju okoli 11 stopinj C.
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 15°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 20°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 17h
Zvečer bo na Primorskem pihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
7°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

Sejem in silvestrovanje na kopališču v Višnji ......


TURIZEM, GOSPODARSTVO, POSLOVNE

| |
25.12.2012      12:50
A A

Sejem in silvestrovanje na kopališču v Višnji Gori


Poleti so v bazenih čofotali kopalci, v jeseni so pekli kostanj, v pripravi je Božično-novoletni sejem in silvestrovanje na prostem, mogoče bodo čez čas tam tudi drsali.


Deli:

Letos poleti je ob 75-letnici svojega nastanka v vsem svojem  novem sijaju, ki zrcali verodostojno osnovno  podobo nekdanjega - starega kopališča, zaživelo Mestno kopališče Višnja Gora.

 

Družina Zadel iz Višnje Gore je v prenovo vložila veliko sredstev, predvsem pa ogromno energije in truda, ki  ni bil zaman, saj so se kopalci iz bližnje in širše okolice množično odzvali njihovemu vabilu.  K »super sezoni«, kot jo imenuje Kristina  Zadel, je dodatno pripomoglo žgoče poletno sonce, ki je  ljudi  dnevno vodilo v  edino kopališče med Ljubljano in Dolenjskimi Toplicami. Zanje, še posebej za otroke,  so se potrudili z različnimi animacijami, plavalnim tečajem, pripravo prigrizkov in hrane, ki tekne tako mladim kot starim, privlačne energije pa je dodalo  prijazno osebje, lepo  urejeno okolje.....

 

Poleg bazena, a ločeno od njega, stoji manjša, prijazno urejena  kavarna, s katero se Zadelovi trudijo zapolniti  družabno praznino v Višnji Gori. Na pragu jesenskih dni so v kopališkem kompleksu organizirali nekaj koncertov, oktobra pa  v sodelovanju s Turističnim društvom Višnja Gora doslej najbolj odmeven Kostanjev piknik. V velikem bazenu so igrali mali nogomet, se vozili s poganjalčki in se zabavali ter  v malem bazenu  spekli preko 70 kilogramov kostanja.  Za njimi so ure pravljic za otroke, rojstnodnevne zabave in kulturni dogodki (razstave slik, večer poezije), pred njimi pa Božično-novoletni sejem, ki ga pripravljajo z več višnjanskimi društvi in krajevno skupnostjo.  Predvidoma naj bi na sejmu potekala izmenjava knjig, igrač in še česa,  pekli bodo slastne palačinke v obliki polža, in otrokom pričarali pravljični svet s predstavo in obiskom dobrega moža. Na željo krajanov bodo organizirali silvestrovanje na prostem; s prodajo kuponov za hrano so že začeli.

 

Da je družina Zadel s svojim delom lastovka, ki prinaša pomladni veter v svoj kraj, so opazili na Občini Ivančna Gorica, ki jim je podelila priznanje »za poslovni pogum na področju turizma« in v Turističnem društvu Višnja Gora, ki jim je namenilo priznanje za uspešno prenovitev in turistični zagon kraja.

 

Ekipa Mestnega kopališča  Višnja Gora se obema ter domači krajevni skupnosti  in ostalim društvom, predvsem pa vsem obiskovalcem zahvaljuje za  njihov prispevek k uspešnemu zagonu kopališča.

 

V prihodnjem letu jih čaka dokončanje kampa, saj so se preko projekta »Srce Slovenije« vpisali v katalog avto-kampov oziroma kampov za Evropo in Malo Azijo.  Pred njimi pa je še ena, nepredvidljiva investicija, ki je ne bodo zmogli sami: saniranje vodovodnih cevi, ki dovajajo vodo v bazene.  Sredi sezone so namreč ugotovili, da so se cevi zaradi dotrajanosti spremenile v rešeto.   Ob tem Zadelovi srčno upajo na posluh lokalne skupnosti, od koder je prišla ideja, da bi bazene pozimi spremenili v drsališče.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ivančna Gorica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!