Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 20.11.2017

delno oblačno
Danes bo sončno, dopoldne bo ponekod po nižinah še vztrajala megla. Najvišje dnevne temperature bodo od 5 do 10, na Primorskem do 12 °C.
-1°C | 8°C
torek, 21.11.2017
0°C | 11°C
sreda, 22.11.2017
4°C | 12°C
četrtek, 23.11.2017
5°C | 12°C
petek, 24.11.2017
2°C | 13°C
Opozorila
Ponedeljek, 20.11.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
-1°C
8°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

PO POTI VODOMCA med naj slovenskimi ......


TURIZEM, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
23.10.2014      8:00
A A

PO POTI VODOMCA med naj slovenskimi naravoslovnimi učnimi potmiDeli:

Konjeniško športno turistično društvo CER Cerovo občani Grosuplja zagotovo poznamo, sploh pa tisti, ki smo se kdaj udeležili katere izmed prireditev Grosuplje v jeseni. Iz tega društva namreč prihajajo Podlomarji, in če smo na prizorišču prireditve zamudili Podlomarjevo povorko, zagotovo nismo zgrešili njihove zelene vasice.


Društvo že vse od leta 2009 združuje ljubitelje narave, konj in rekreacije. Deluje predvsem v vasi Cerovo na posestvu Koščak, kjer skrbijo za islandske konje in dalmatinske osličke, ime pa je tako kot vas dobilo po vrsti hrasta, ki raste v gozdovih ob vasi.

  

Sad dela društva je tudi naravoslovna učna pot Po sledeh vodomca, ki smo jo otvorili v mesecu juliju. Župan dr. Peter Verlič je ob otvoritvi povedal, da na Cerovem nastaja lep učni center, za kar gre zahvala predvsem društvu in njegovemu predsedniku Marjanu Koščaku. Ker pa gre mimo ravno evropska pešpot E6, bi ga bilo z dobrimi idejami mogoče umestiti tudi v kakšen evropski projekt, je še dejal in dodal, da bo pri tem po svojih najboljših močeh sodelovala in pomagala tudi občina.

  

Pred kratkim pa je bila naravoslovna učna pot Po sledeh vodomca izbrana za eno izmed naj tematskih poti v Sloveniji. Turistična zveza Slovenije v okviru projekta Moja dežela - lepa in gostoljubna vsako leto podeljuje priznanja najbolje ocenjenim mestom, turističnim, zdraviliškim in izletniškim krajem, naj tematskim potem, kampom, Petrolovim bencinskim servisom, mladinskim prenočiščem, gasilskim domovom, mestnim, trškim in vaškim jedrom in zmagovalcem spletnega glasovanja.

  

Letošnja vseslovenska akcija Moja dežela – lepa in gostoljubna je bila sklenjena v torek, 14. oktobra 2014, ko je v Hotelih Bernardin v Portorožu potekala slovesna prireditev s podelitvijo priznanj Turistične zveze Slovenije. Za najboljšo tematsko pot v Sloveniji je bila sicer izbrana Vinotour pot Svečina - Ratsch a.d.W., na drugo mesto se je uvrstila pot kulturne in naravne dediščine Razkriški kot, tretje mesto pa je zasedla naravoslovna učna pot Po sledeh vodomca.

 

Log pod vasjo Cerovo s svojo ureditvijo predstavlja primer dobro vzpostavljenega odnosa med sodobnim človekom in naravo, ki jo je potrebno ohranjati in njeno življenje približati ljudem. Naravoslovna učna pot Po sledeh vodomca je urejena ob ribniku. Mejica ob učni poti, zasajena z različnimi vrstami grmovnic, in nasad dreves na otoku predstavljata zavetje in hrano mnogim pticam, ki živijo ob gozdu, na travniku in ob vodi. Nad sadovnjakom in zeliščnim vrtom, v katerem uspevajo mnoge medovite rastline, stoji čebelnjak. Z opazovalnice za ptice pa je mogoče v miru opazovati in fotografirati tamkajšnje ptice, spremljati igro kačjih pastirjev ali pa le prisluhniti žabjemu regljanju in zvokom narave.

Log pod vasjo Cerovo se nahaja na čudovitem  stiku gozda in travnikov, tik ob odseku Evropske pešpoti E6 med Grosupljem in Županovo jamo. Vabljeni, da si ga ogledate tud vi.

 

Vir (tekst in foto): http://www.grosuplje.si/
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Grosuplje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!