Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo jasno, po nižinah in ob morju bo ponovno nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju do 12 stopinj C.
8°C | 21°C
sreda, 18.10.2017
7°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 21°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
21°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Včeraj z zmago potrdili prvoligaški status ......


ŠPORT, DRUŠTVA

| |
18.04.2013      10:26
A A

Včeraj z zmago potrdili prvoligaški status tudi v prihodnji sezonZmagali so tudi včeraj in obstali v ligi
Zmagali so tudi včeraj in obstali v ligi
Deli:

Košarkarji Grosupljega so si z zmago nad Slovanom 80:63, zagotovili prvoligaški status tudi v prihodnji sezoni.

Naši košarkarji so izkoristili že prvo zaključno žogo in so si s prepričljivo igro priigrali zmago proti ekipi Slovana in si tako zagotovili prvoligaški status tudi v prihodnji sezoni.. Tekmo so naši košarkarji začeli odločno in suvereno, saj so že na začetku tekme dali vedeti nasprotniku, da želijo danes rešiti vprašanje obstanka. Tako kot na zadnjih treh tekmah so tudi tokrat izjemno igrali v obrambi, saj so gostom v prvi četrtini dovolili le devet točk (19:9).

V nadaljevanju so domačini v napadu še naprej zadevali kot za stavo, prebudili pa so se tudi gostje. V tem delu igre sta bila ekipi enakovredni, izzid na koncu četrtine pa je bil 42:31 za Grosupeljčane.

V tretji četrtini so Slovanovci zaigrali na vse ali nič. Z menjavanjem obramb in conskim presingom so razbijali dober šuterski večer domačinov in se jim v tem delu igre nevarno približali na samo točko zaostanka 46:45.

V zadnjem delu tekme so Grosupeljčani zopet zagospodarili na igrišču, predvsem po zaslugi odličnega meta iz razdalje, ter tekmo varno pripeljiali do konca z rezultatom 80:63. Na ta način je bilo maščevanje za visok poraz na Kodeljevem popolno saj so si ob porazu Škofjeločanov na gostovanju v Rogaški Slatini dva kola pred koncem tudi matematično zagotovili obstanek v Ligi Telemach.

Lahko bi rekli, da je bila to ena najboljših odigranih tekem Grosupeljske ekipe v letošnji sezoni, saj so prav vsi igralci, ki so stopili na teren upravičili zaupanje trenerja. Odlična obramba in raznolika igra v napadu pa sta jim omogočila, da so se skupaj z navijači veselili uspeha, ki si ga pred dvema mesecema nobeden ni upal zamišljati.

Tudi toktrat sta izstopala letos najboljša igralca domačih Antonijević z 15 (9 skokov, 6 asistenc) in Zagorac z 23 (8 skokov) točkami, Erčulj pa jih je dodal 14, ter Jerman 9.

Zahvala gre prav tako vsem navijačem, ki so si prišli ogledat zelo zanimiv obračun in so tudi tokrat s svojim navijanjem  veliko pripomogli k novi zmagi domačih. Do konca sezone ostajata še dve tekmi in sicer naslednji torek, ko se bodo v Grosuplju pomerili z Rogaško Crystal, ter nato v petek na zadnjem gostovanju pri Savinjskih Hopsih.

Predrag Milović, trener Grosupljega:
"Čestitke igralcem in predsedniku Andreju Gabrijelu, ki je od vsega začetka verjel vame, čeprav sem se na Dolenjskem podal v misijo nemogoče. Hvaležen sem tudi igralcem, ki so z menoj pretrpeli ta dva meseca. Ponosen sem, kot še nikoli do sedaj v moji trenerski karieri, da smo s pomočnikoma uspeli rešiti potapljajočo se barko. Resnično sem presrečen. Čestitke tudi Slovanu za športno in korektno igro. Posebej bi se zahvalil tudi našim navijačem, ki so nas vzpodbujali vse od mojega prihoda, kar pomeni, da so tudi oni verjeli v nas. Grosuplje kot mesto in sam klub si s svojo urejenostjo zaslužita mesto v Ligi Telemach!"

Gašper Okorn, trener Slovana:
"Zasluženo slavje Grosupeljčanov."

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Grosuplje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!