Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 24.10.2018

delno oblačno
Ponoči bo delno jasno z občasno povečano oblačnostjo, ki jo bo več v vzhodnih krajih. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju okoli 11 °C.
7°C | 22°C
četrtek, 23.10.2018
4°C | 15°C
petek, 25.10.2018
6°C | 18°C
sobota, 26.10.2018
10°C | 18°C
nedelja, 27.10.2018
12°C | 18°C
Opozorila
Torek, 23.10.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
22°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Rokometaši Grosuplja ekspresno nazaj v 1.B ......


ŠPORT

|

M M

|
24.04.2017      13:41
A A

Rokometaši Grosuplja ekspresno nazaj v 1.B ligiFoto: Jernej Muhič
Foto: Jernej Muhič
Deli:

Rokometaši Rokometnega kluba Grosuplje, ki domuje na Ljubljanski cesti 40A, so se, po samo eni sezoni igranja v najnižjem kakovostnem razredu slovenskega rokometnega tekmovanja, vrnili v 1.B (drugi kakovostni razred) moško rokometno ligo.

Fantje, ki jih vodita trenerja Gorazd Potočnik in Miloš Aksentijevič (pomočnik), so si, po odigranih šestnajstih krogih, na zadnji tekmi z zmago nad Ajdovščino izborili napredovanje v višji kakovostni razred tega tekmovanja, ki ga organizira Rokometna zveza Slovenije.

Zadnji krog je fantom prinesel derbi proti ekipi Ajdovščine, ekipi sta bili pred tem šestnajstim krogom poravnani na drugem mestu, domačinom pa je napredovanje prinašal remi ali zmaga. Fantje, na čelu s kapetanom Janezom Grumom, sicer petim strelcem letošnje sezone, so bili pred tekmo prepričani, da bo zmaga ostala doma. Kljub ne najbolj prepričljivem začetku srečanja (gostje iz Primorske so sicer povedli z 0:3), se fantje niso predali in goste ujeli. Po izenačenih prvih 30. minutah, so ponovno bolje pričeli gostje, a seje ponovila slika iz prvega dela tekme. Domačini so goste ujeli in ekipi sta v zaključek vstopili izenačeno. V zaključku srečanja pa so svoje priložnosti bolje izkoristili domačini in tako tekmo slavili s 26:25. Tako se je slavje, sicer lepo polne dvorane, lahko pričelo.

2.A liga, 16. krog

RK Grosuplje - RK Ajdovščina 26:25 (13:13)

Kastelic 8, J. Grum 7, Slemenjak in Zakotnik po 4, Kitak, Rede in Harbaš po 1; M. Koren 9, Pelicon 7, Bizjak 4, Bratina in Svetik po 2, J. Koren 1.

CELOTNA FOTOGALERIJA
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Grosuplje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!