Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Ponoči in zjutraj bo na Primorskem in deloma Notranjskem zmerno do pretežno oblačno, proti vzhodu pa bo vse več jasnine, predvsem v Prekmurju je še možna jutranja megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 13, v zatišnih legah severne Slovenije okoli 4 stopinje C.
8°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 18°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
19°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Prenašanje žab na Radenskem polju


PROSTOVOLJSTVO, DRUŠTVA, VSEŽIVLJENJSKO UČENJE

| |
05.03.2015      21:27
A A

Prenašanje žab na Radenskem poljufoto: www.drevored.si
foto: www.drevored.si
Deli:

S pomočjo gasilcev PGD Račna in PGD Čušperk, študentov Grma Novo mesto – centra biotehnike in turizma ter drugih prostovoljcev smo v sredo, 4. marca 2015, dokončali postavljanje ograje za dvoživke. Vsem najlepša hvala!

Vabljeni, da se nam pridružite in od blizu spoznate naše dvoživke.

 

Prenašanje dvoživk na Radenskem polju (regionalna cesta Mlačevo-Račna) bo potekalo vsak dan, od 5. marca 2015 dalje. Vsak večer ob 19.00 uri se bomo zbrali na začetku ograje iz smeri Grosuplja (100 m na desni strani za bajerjem na Mlačevem).

Svojo udeležbo prosim najavite koordinatorju. Koordinator vam bo predstavil projekt, potek prenašanja in vas spremljal pri prenašanju dvoživk. Prenesene dvoživke popisujemo, zato je zelo pomembno, da dvoživk ne prenašate sami. Prenašanje običajno poteka eno do dve uri.

Vsak prostovoljec za večerno prenašanje obvezno potrebuje:

  • odsevni jopič,
  • močno svetilko (naglavno ali ročno),
  • primerno obutev ter obleko, ker je lahko precej blatno in mokro.

DRUŽINSKO ŽABANJE

V soboto 14. 3. 2015, v nedeljo 15. 3. 2015 in v soboto 21. 3. 2015, bomo ob 17.30 uri pripravili dvoživkarske delavnice za otroke. Žabanje bo potekalo na prostem, dobimo pa se kar pri začetku ograje iz smeri Grosuplja. Na delavnici boste lahko spoznali 6 od 9 vrst dvoživk, ki živijo na območju Krajinskega parka Radensko polje. Najpogumnejši boste lahko žabice tudi božali in crkljali. Pridite se zabavat z nami, a pred tem se prosim prijavite na elektronski naslov zabice@radenskopolje.si, da bomo organizatorji primerno pripravljeni na vaš obisk. Lahko pa tudi pokličete Laro.

Kontaktni podatki koordinatorjev:

  • Lara Kastelic, 031 231 681, zabice@radenskopolje.si, vodja projekta,
  • Zala Brataševec, 051 372 723,
  • Darja Koščak, 031 259 738.

Organizator projekta je društvo Preplet v sodelovanju z Občino Grosuplje.

Lara Kastelic,

Preplet – društvo za ustvarjalno skupnost
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Grosuplje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!